هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 بهمن 1398
ساعت 00:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 13:21
چهارشنبه 30 مرداد 1398 12:41 ساعت
2019-8-21 13:21:10
شناسه خبر : 325964
فعالان مجازی ویدیوئی را منتشر کرده‌اند که در آن عکس سرکرده ارشد جبهه النصره در شهر ادلب بعد از فروپاشی استحکامات دفاعی این گروه تروریستی در خان شیخون به آتش کشیده می‌شود.
فعالان مجازی ویدیوئی را منتشر کرده‌اند که در آن عکس سرکرده ارشد جبهه النصره در شهر ادلب بعد از فروپاشی استحکامات دفاعی این گروه تروریستی در خان شیخون به آتش کشیده می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از المیادین، فعالان در شبکه‌های اجتماعی ویدئویی را منتشر کرده‌اند که در آن عکس «ابومحمد الجولانی» سرکرده ارشد گروه تروریستی جبهه النصره، در شهر ادلب بعد از فروپاشی استحکامات دفاعی گروه‌های مسلح در شهرک راهبردی خان شیخون به آتش کشیده می‌شود.
 
روز گذشته، منابع محلی در شهرک خان شیخون و گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»- وابسته به معارضان- اعلام کردند که عناصر تروریستی (عمدتا جبهه النصره) از ترس اینکه در محاصره کامل ارتش قرار بگیرند، به طور کامل از شهرک خان شیخون در حومه جنوبی ادلب عقب‌نشینی کرده‌اند.
 
از سوی دیگر، فعالان مجازی اعلام کردند، عناصر باقی‌مانده جبهه النصره در حومه جنوبی ادلب با اذعان به این‌که در محاصره ارتش قرار گرفته‌اند، درخواست کمک می‌کنند.
 
مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، که مقر آن در لندن است، شب گذشته نیز اعلام کرد، نیروهای دولتی پس از درگیری‌های شدید با عناصر مسلح از دو جهت غربی و شمالی، در داخل محله‌های مسکونی شهر یپشروی کردند. گروه‌های مسلح کاملا شکست خوردند و به طور کامل از شهر خارج شدند. آنها همچنین از مناطق جنوبی شهر از جمله «کفرزیتا» و «لطامنه» و «مورک» و دو روستای «لحایا» و «لطمین» نیز عقب‌نشینی کردند.
 
در حال حاضر گزارش‌ها حاکی‌ است که ارتش سوریه ورودی‌های شهرک خان شیخون را از سه محور محاصره کرده‌اند.
 
نیروهای ارتش سوریه، روز دوشنبه 28 مرداد موفق شدند کنترل بخشی از جاده بین‌المللی «دمشق-حلب» را در دست خود بگیرد که با این پیشروی، مسیر ارتباطی تروریست‌ها قطع شد.