هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 30 بهمن 1398
ساعت 12:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 10:57
چهارشنبه 30 مرداد 1398 10:49 ساعت
2019-8-21 10:57:24
شناسه خبر : 325941
پس از مخالفت نخست وزیر دانمارک با ایده فروش جزیره گرینلند به ایالات متحده، رئیس جمهور آمریکا سفر خود به این کشور را لغو کرده است.
پس از مخالفت نخست وزیر دانمارک با ایده فروش جزیره گرینلند به ایالات متحده، رئیس جمهور آمریکا سفر خود به این کشور را لغو کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، پس از آنکه نخست وزیر دانمارک ایده خریداری جزیره گرینلند از سوی ایالات متحده را پوچ و مضحک ارزیابی کرد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته است تا سفر اوایل سپتامبر خود به دانمارک را لغو کند.
 
ترامپ با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: دانمارک یک کشور بسیار ویژه با مردمی خارق العاده است ولی بر اساس اظهارات نخست وزیر این کشور که گفته است که هیچ تمایلی برای مذاکره درباره فروش گرینلند ندارد، من تصمیم گرفتم تا دیدارمان به تعویق بیفتد.
 
یک مقام کاخ سفید نیز گفت: ترامپ برنامه سفر 3 سپتامبر خود به دانمارک را لغو کرده است.
 
"مت فردریکسن" نخست وزیر دانمارک در مصاحبه ای در جریان سفر به جزیره گرینلند تاکید کرد: گرینلند فروشی نیست و ایده فروش این جزیره به ایالات متحده کاملا بی معنا و پوچ است.
 
اظهارات نخست وزیر دانمارک پس از آن است که مشاور اقتصادی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تایید کرده است که ایالات متحده مایل به خریداری بزرگترین جزیره جهان است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: گرینلند فروشی نیست. گرینلند برای دانمارک نیست. گرینلند به گرینلند تعلق دارد.