هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 09:52 2019-8-21 09:52:55
شناسه خبر : 325921
وزارت خارجه چین هم پس از روسیه به آزمایش موشکی آمریکا واکنش نشان داد.
وزارت خارجه چین هم پس از روسیه به آزمایش موشکی آمریکا واکنش نشان داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه چین امروز سه شنبه در واکنش به آزمایش موشک کروز توسط واشنگتن اعلام کرد: اقدام آمریکا به رقابت تسلیحانی منتهی شده و مخاطراتی را نیز برای جهان در  پی خواهد داشت.
 
وزارت خارجه چین در این بیانیه تأکید کرد: آنچه آمریکا انجام داد به تشدید تنش ها منجر شده و تأثیر منفی را بر امنیت بین المللی و منطقه ای برجای می گذارد.
 
این درحالیست که سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه ساعاتی پیش در واکنش به آزمایش موشک کروز توسط واشنگتن اعلام کرده بود: اقدام آمریکا به آزمایش موشک کروز زمین‌پایه تاسف آور است. این اقدام نشان داد آمریکا از مدت ها قبل برای نابودی پیمان نیروهای هسته ای میانبرد (INF) آماده شده بود. مسکو به رقابت تسلیحاتی کشیده نخواهد شد.
 
گفتنی است، آمریکا دیروز و پس از خروج از پیمان منع ازمایش موشک های هسته ای میان برد موسوم به INF با روسیه، یک فروند موشک میان‌برد کروز آزمایش کرد. 
 
وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» در بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: وزارت دفاع آزمایش یک موشک کروز زمین پایه و متعارف را در ساحل غربی کشور به انجام رساند. ما هم اکنون در حال ارزیابی نتایج این آزمایش هستیم.
 
گفتنی است، به دنبال اعلام رسمی خروج واشنگتن از پیمان منع تولید موشک‌ های هسته‌ای میان بُرد با مسکو، وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه ای از اقدام مشابه در این خصوص خبر داده بود.
 
در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده بود: امروز دوم آگوست سال ۲۰۱۹ میلادی، معاهده میان اتحادیه جماهیر شوروی سابق و ایالات متحده آمریکا در زمینه منع تولید موشک‌ های هسته‌ای میان بُرد به دلیل اقدام واشنگتن پایان می یابد.