هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 بهمن 1398
ساعت 01:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 12:21
دوشنبه 28 مرداد 1398 12:16 ساعت
2019-8-19 12:21:05
شناسه خبر : 325867
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در کمیسیون اجتماعی مجلس در دست بررسی است که امیدواریم هر چه زودتر به سرانجام برسد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در کمیسیون اجتماعی مجلس در دست بررسی است که امیدواریم هر چه زودتر به سرانجام برسد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، معصومه ابتکار در همایش تقدیر از کارشناسان اورژانس اجتماعی سراسر کشور گفت: پس از انقلاب در بسیاری از شاخص ها تحولات خوبی داشته ایم، البته مشکلات و عقب ماندگی هایی داریم و در این زمینه باید امید به آینده داشته باشیم.
 
معاون رئیس جمهور با اشاره شرایط کشور افزود: هم اکنون درگیر جنگ اقتصادی و جنگ روانی هستیم و در واقع آسیب این شرایط به مسائل اجتماعی باز می گردد و باید سازوکار لازم را در این زمینه پیش بینی کنیم.
 
وی تصریح کرد: افتخار می کنم که در دولت تدبیر و امید رویکرد معاونت زنان و خانواده تغییر پیدا کرد و در واقع از اورژانس اجتماعی به عنوان یکی از مجموعه های فعال حمایت های ویژه ای در این دوره صورت گرفته و بنده در بازدیدهایی که از استان های مختلف داشته ام از این مجموعه نیز بازدید کرده ام.
 
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: اورژانس اجتماعی طرح جامعی را نیاز دارد و باید به این موضوع توجه شود، چرا که اورژانس اجتماعی موثرترین و موفق ترین سازوکار را به دلیل دسترسی عمومی و همچنین دارا بودن نیروهای متخصص دارد و با این شرایط باید این مجموعه تقویت و ارتقاء یابد.
 
ابتکار با اشاره به طرح گفت و گوی ملی خانواده، اظهارداشت: این طرح از سوی معاونت ریاست جمهوری در امور خانواده طراحی شده است و می توانیم از ظرفیت اورژانس اجتماعی برای ارتقاء این طرح استفاده کنیم.
 
وی تصریح کرد: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان  ۱۰ سال در صحن مجلس متوقف شده بود اما در دولت دوازدهم به آن پرداخته شد و در واقع این لایحه پس از تصویب به شورای نگهبان ارجاع و مجددا به آن ایراد گرفته شد و هم اکنون نیز در کمیسیون اجتماعی مجلس در دست بررسی است که امیدواریم هر چه زودتر به سرانجام برسد.
 
معاون رئیس جمهور با اشاره به لایحه حمایت از حقوق زنان، گفت: در این ارتباط نیز نشست های متعددی را با معاونین قوه قضائیه و قضات داشته ایم و مذاکرات خوبی نیز صورت گرفته است.
 
ابتکار افزود: رئیس قوه قضائیه نیز قول داد که هر چه زودتر این لایحه به نتیجه برسد و از این تریبون محترمانه و عاجزانه به ریاست قوه قضائیه می گویم که مهلت تمام شده و باید این لایحه هر چه زودتر به تصویب برسد.