هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 10 شهريور 1398
ساعت 13:40
به روز شده در :
دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 10:42 2019-8-19 10:42:15
شناسه خبر : 325837
آزاده قشمی با بیان اینکه خون‌های زیادی به پای امنیت و اقتدار میهن ریخته شده است گفت: امنیت کشور متعلق به همه است و همه باید قدردان خون شهدا و امنیت کنونی باشیم.
آزاده قشمی با بیان اینکه خون‌های زیادی به پای امنیت و اقتدار میهن ریخته شده است گفت: امنیت کشور متعلق به همه است و همه باید قدردان خون شهدا و امنیت کنونی باشیم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، به مناسبت سالروز ورود آزادگان به خاک میهن به سراغ چند تن از آزادگان سرافراز جزایر خلیج فارس رفته‌ایم که سلمان‌ مبارک‌زاده یکی از این آزادگان عزیز است که در لابلای سخنانش عشق به میهن و سربلندی آن موج می‌زند.
 
مبارک‌زاده که متولد 1345 قشم است در سن 22 سالگی عازم جهبه می‌شود که در تیرماه 68 در عملیات مرصاد اسیر می‌شود.
 
وی با بیان خاطراتی از پیوستنش به صف رزمندگان گفت: ابتدا پدرم مخالف رفتن من به جبهه بود و من به خاطر عشقی که به جبهه داشتم امضای پدرم را جعل کردم که فرد مربوطه متوجه جعل امضا شده و خواست که پدرم حضورا برای دادن رضایت نامه مراجعه کند.
 
 این آزاده قشمی با بیان اینکه بخشی از حضورش در جهبه در منطقه 402 که به دره مرگ معروف بوده گذشته است، افزود: در این منطقه مواد غذائی خیلی کم بود و گرسنگی همواره به رزمنده‌ها فشار می‌آورد و بسیاری در این منطقه به شهادت رسیدند.
 
وی گفت: به‌یاد دارم که در یکی از روزها که گرسنگی به همه فشار آورده بود از مشهد کمک‌های مردمی از جمله خربزه ارسال شده بود، زمانی که بچه‌ها برای رفع گرسنگی به سمت ظرف خربزه آمدند، دشمن با شلیک خمپاره 120 شش نفر از هم‌رزمان را به شهادت رساند.
 
مبار‌ک‌زاده در ادامه با ذکر خاطره‌ای از عملیات مرصاد  و نحوه اسارتش، افزود: در عملیات مرصاد دستور عقب‌نشینی دادند و ما از ساعت 8 صبح نزدیک به 30 کیلومتر پیاده به عقب برگشتیم تعداد ما بین 100 تا 150 نفر بود که باید تصمیم می‌گرفتیم که بمانیم یا برگردیم در حالی که مهمات کمی داشتیم، در آنجا اسیر شدیم و به مدت سه سال در بند اسارت بودم.
 
وی با بیان اینکه به طور خیلی کم با زبان عربی آشنایی داشته است، یادآور شد: یکی از اسرا به نام محمد رضایی از وضعیت جسمانی ضعیف و وخیمی رنج می‌برد که با خواهش و التماس من به زبان عربی سرانجام وی را به بیمارستان منتقل کردند که پس از 15 روز در میان ناباوری ما مرخص شد در حالی که خیلی‌ها امید به سلامت مجدد او نداشتیم.
 
مبار‌ک‌زاد با بیان اینکه وصف حال ما در زمان شنیدن خبر آزادی از بند اسارت در هیچ جمله‌ای نمی‌گنجد، گفت: امروز زمان آن است که همگان به ویژه جوانان قدر این امنیت را بدانند و به‌یاد داشته باشند که خون‌های بسیاری برای امنیت این مرز و بوم ریخته شده است.
 
وی همچنین در بخش پایانی سخنان خود خواستار توجه بیشتر مسئولان به قشر آزاده شد و افزود:‌ بسیاری از اسرا و رزمندگان در اوج جوانی و نوجوانی به بیماری‌ها جسمی و روحی دچار شدند که امید است با کاهش مشکلات معیشتی دست کم در این موارد دغدغه‌ای باقی نماند.
 
مبار‌ک‌زاده ضمن تقدیر از شهردار قشم برای رفع برخی از مشکلات ساختاری و عمرانی، گفت:‌ به عنوان نمونه در محله چابهار قشم که تعدادی از رزمندگان و ایثارگران اسکان دارند، هر ساله با نخستین بارندگی به دلیل سرازیر شدن آب سایر نقاط شهر، این محله دچار آبگرفتگی می‌شود و مشکلات عدیده‌ای را برای مردم و ساکنان رقم می‌زند، هر چند تاکنون وعده‌هایی داده شده اما مشکل کماکان باقی و نیاز است که فکری اساسی برای این امر شود.