98/5/26 - 18:39 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 325786

اجزای اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب

همانطور که میدانید به دلیل کاهش آب شیرین برای مصارف زندگی و افزایش جمعیت، مهندسین به فکر راه چاره ای به منظور تولید آب شیرین از دیگر آبهای موجود در جهان افتادند. استفاده از دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس یکی از پیشرفته ترین دستگاه ها برای تصفیه آب بوده و به وسیله آن می توان هر گونه آب با طعم های مختلف را به آب گوارا برای مصرف تبدیل کرد. در واقع ایده ساخت چنین دستگاهی به دلایل مختلف انجام شده است که یکی از این عوامل رشد بی رویه جمعیت می باشد که میزان مصرف آب را از سطح جهانی بالاتر برده و موجب کاهش آب شیرین شده است. در این مقاله قصد داریم در مورد اجزای داخلی دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس را شرح داده و در مورد عملکرد آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

 

 

 

دستگاه تصفیه آب

مراحل تصفیه آب به روش اسمز معکوس

در یک دستگاه تصفیه آب با اسمز معکوس مراحل مختلفی اجرا می شود و همه این موارد باعث تمیزی آب و همچنین شیرین شدن آن خواهد شد. مرحله ها به صورت تفکیک ذرات جامد از داخل آب با استفاده از فیلترهای مخصوص کارتریجی، از بین بردن کامل میکروب های بیماری زا و باکتری های موجود در لوله شهری و آب با استفاده از اشعه فرابنفش و ازن، تنظیم PH آب به منظور جلوگیری از رسوبات، تنظیم کردن دمای مناسب برای ممبران های دستگاه تصفیه آب که این دما باید در محدوده 20 تا 25 درجه سانتی گراد باشد. این موارد جز مراحل انجام شده برای اسمز معکوس می باشد.

 

 

تصفیه آب

اجزای دستگاه تصفیه آب با اسمز معکوس

مهمترین وسیله در اسمز معکوس، قطعا ممبران های آن می باشند ولی تصفیه آب با اسمز معکوس دارای قطعات و تجهیزات دیگری می باشد که با توجه به آب هر منطقه و املاح موجود در آنها می توان این وسایل را حذف یا اضافه کرد که در قیمت نهایی و مدل های مختلف تفاوت هایی دارد که باید آن ها را بدانید.

 

مخزن های تولید کننده محلول

در دستگاه تصفیه آب با اسمز معکوس تجهیزی به عنوان مخازن مختلف برای تولید و تزریق محلول به آب وجود دارد. تزریق آن ها به وسیله پمپ ها صورت گرفته و محلول مورد استفاده آنتی اسکالانت می باشد و با تزریق آن به درون آب ورودی می توان PH آب را کنترل کرده و همچنین از سولفاته شدن، اکسید شدن فلزی جلوگیری به عمل آورده و میزان ترکیبات کربنی و کلوئیدی موجود در آب را به خوبی کنترل و حذف کرد.

 

استفاده از فیلترهای شنی و کربنی

برای اینکه از گرفتگی ممبران در برابر ذرات معلق جامد در آب جلوگیری به عمل آید از فیلترهای مخصوص شنی استفاده شده و برای از بین بردن هر نوع تغییر رنگی در آب از فیلتر دیگری به نام فیلتر کربنی استفاده می شود.

 

بکارگیری پمپ فشار قوی

تصفیه آب با اسمز معکوس بر اساس فشار اسمزی انجام می شود و این فشار بسته به نوع جامدات و اندازه آن متفاوت بوده و هر چقدر میزان ناخالصی جامدات در آب بیشتر باشد فشار اسمزی هم افزایش یافته و در طراحی پمپ فشار قوی باید پمپی را انتخاب کرد که فشار آن از فشار اسمزی بیشتر باشد.

 

پرشر وسل

پمپ اسمز معکوس دارای فشار زیادی می باشد و این فشار به ممبران های تصفیه آب آسیب جدی ایجاد خواهد کرد و برای جلوگیری از این حادثه از پرشر وسل استفاده می شود. انواع پرشر وسل در سایزهای مختلف و فشارهای مختلف کاری 300 تا 1200 در بازار وجود دارند و شرکت به آبی به عنوان نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران با کیفیت ترین تجهیزات دستگاه تصفیه آب را با گارانتی تعویض به شما عزیزان ارائه می دهد. این را باید بدانید که پرشر وسل برای تصفیه آب با اسمز معکوس بسیار ضروری می باشد و باید حتما از نمایندگی های معتبر خریداری شود.

 

ابزارهای اندازه گیری در دستگاه تصفیه آب

یکی دیگر از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در دستگاه های با اسمز معکوس نصب ابزارهای اندازه گیری : دما، فشار، دبی و کنترل اسیدی و بازی آب می باشد که از روی مقادیر آن بتوان کیفیت آب خروجی را مشاهده کرد و در صورت معیوب بودن نسبت به تعویض آن اقدام نمود.

 

نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت به آبی به عنوان قدیمی ترین و محبوب ترین شرکت در زمینه فروش محصولات و انواع مدل های دستگاه تصفیه آب خانگی و غیرخانگی، انواع فیلتر های مختلف تصفیه آب با کمترین هزینه و دارای نمایندگی دستگاه تصفیه آب خانگی در انواع مدل ها می باشد. کاربران گرامی می توانند برای مشاهده محصولات شرکت به سایت به آبی  behabi.irرجوع کرده و محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به شماره 09196615469 تماس گرفته و در هر جای ایران که باشید سفارش خود را ثبت کرده و در سریع ترین زمان ممکن به علاوه نصب رایگان به دست شما خواهد رسید.