هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 اسفند 1398
ساعت 21:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 مرداد 1398 ساعت 10:17
چهارشنبه 23 مرداد 1398 09:54 ساعت
2019-8-14 10:17:13
شناسه خبر : 325656
یک کارشناس اقتصادی معتقد است؛ ترویج عملی فرهنگ اقتصاد مقاومتی بایستی از مدارس و بین کودکان هم آغاز شود.
یک کارشناس اقتصادی معتقد است؛ ترویج عملی فرهنگ اقتصاد مقاومتی بایستی از مدارس و بین کودکان هم آغاز شود.
 
مهدی طغیانی ، با بیان اینکه در بحث عمل به اقتصاد مقاومتی موضوع گفتمانی و فضای فرهنگی آن طور که باید دیده نشده است، گفت: فرهنگ کار،‌ مصرف، تولید، بهره‌وری، استفاده بهینه از منابع، فرهنگ مبادلات و تجارت از جمله موضوعاتی است که اقدامات لازم برای گسترش آنها صورت  نگرفته است.
 
استاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه ترویج عملی فرهنگ اقتصاد مقاومتی بایستی از مدارس و بین کودکان هم آغاز شود، گفت: ضعف در این موارد تنها صورت مسئله است و راهکار آنها در مباحث فرهنگی و تربیتی است، بر این اساس بایستی محصولاتی تولید و در فضای مدارس و رسانه‌‌ها ترویج شود تا ضعفهای اشاره‌شده برطرف گردند.
 
به‌گفته این کارشناس اقتصادی، خروجی این مباحث از آنجا که کودکان روی خانواده مؤثرند هم می‌تواند در شرایط فعلی اثرگذار باشد و هم در فرهنگ نسل بعد نیروی کار تحولات خود را ایجاد کند.
 
وی گفت: تعلیم و تربیت اقتصادی جنبه‌های مختلفی دارد که در حال حاضر در حوزه محصولات آموزشی اقداماتی انجام شده است.
 
این کارشناس حوزه اقتصاد مقاومتی تأکید کرد: برای کودکان 6 تا 8 سال و همچنان برای 10 تا 12 ساله با توجه به اقتضائات سنی آنها محصولاتی را آماده کرده‌ایم که همان‌طور که اشاره شد می‌تواند چه امروز و چه سالهای آینده تأثیرات قابل توجهی داشته باشد.
 
طغیانی گفت: برای محصلان 13 تا 15 سال در مقطع دبیرستان برنامه جداگانه‌ای در نظر گرفته‌ایم تا مفاهیم اقتصاد مقاومتی به آنها آموزش داده شود. این آموزشها  بیشتر جنبه آموزشی و کارگاهی دارد تا فرهنگ کار و مصرف بهینه در جامعه نهادینه شود.
 
منبع:تسنیم