هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 16 تير 1399
ساعت 10:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 22 مرداد 1398 ساعت 16:23
سه شنبه 22 مرداد 1398 16:14 ساعت
2019-8-13 16:23:30
شناسه خبر : 325636
 توصیه می شود که برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط خود از یک سبک خاص پیروی کرده و حتی الامکان از مشاوران و متخصصان این حوزه کمک بگیرید.
توصیه می شود که برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط خود از یک سبک خاص پیروی کرده و حتی الامکان از مشاوران و متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

هر کدام از ما روزانه ساعت های بسیار زیادی را در فضای داخلی منزل، دفتر کار و یا شرکت خود طی می‌کنیم بنابراین یکی از ویژگی‌های که بایستی محیط داخلی این‌گونه محل‌ها داشته باشد جذابیت و گرمای آن است. در صورتی که توجه کافی به المان های داخلی دفتر در محل کار و یا منزل خود نکنید به احتمال زیاد پس از مدت زمانی اندک این محیط ها تکراری شده و شما را خسته خواهند کرد. به همین دلیل طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیار زیادی در محیط های مختلف برخوردار است. در این مقاله خواهید دید که چگونه با چند قدم بسیار ساده می توانید طراحی داخلی فضاهای در دسترس خود را تغییر داده و آنها را جذاب تر نمایید.

 

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی

پیش از هر چیز سعی کنید سبک دکوراسیون داخلی خود را انتخاب نمایید تا طراحی داخلی خود را بر آن اساس انجام دهید. این کار باعث می شود همه ی المان ها و مدل های طراحی در محیط داخلی شما از نوعی همگن بودن و یکدستی برخوردار باشد و هر چیز در سر جای خود قرار گیرد. در صورتیکه سبک دکوراسیون داخلی خود را انتخاب نکنید به احتمال زیاد پس از سعی و تلاش های فراوان برای طراحی داخلی به این نتیجه خواهید رسید که برخی از قسمت‌ها با برخی دیگر همخوانی نداشته و دچار تضاد و تعارض هستند. بنابراین برای پیشگیری از به وجود آمدن چنین مسائلی و اتلاف هزینه های خود بهتر است در ابتدا سبک مناسب را با توجه به سلیقه مکان موردنظر و همچنین فضاهای در اختیار و میزان بودجه انتخاب نمایید.

 

سبک های بسیار متفاوت و متنوعی برای طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارند که حاصل زحمت و تلاش های فراوان طراحان داخلی و متخصصان این حوزه هستند. بهتر است برای انتخاب سبک مورد نظر و متناسب خود اندکی در مورد ویژگی های این گونه سفرها بررسی و مطالعه نموده و سپس یکی از آنها را با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد انتخاب نمایید. برخی از این سبک ها عبارتند از:

 • سبک کلاسیک
 • سبک مدیترانه‌ای
 • سبک ‏ مدرن
 • سبک ساحلی
 • سبک ایتالیایی
 • سبک مصری
 • سبک معاصر
 • سبک روستیک
 • سبک صنعتی
 • سبک تلفیقی
 • سبک انتقالی
 • سبک سنتی

 

انتخاب المان های دکوراسیون داخلی

در طراحی داخلی پس از انتخاب سبک دکوراسیون داخلی خود می توانید المان هایی که با این سبک سازگار هستند را انتخاب نمایید. ممکن است برخی از آنها را حذف نموده و یا برخی را تکرار و تشدید نماید اما سعی کنید از قواعد سبک انتخاب شده خود پیروی نمایید. این کار باعث می‌شود نوعی یکنواختی و همنواختی بالایی در طراحی داخلی برای شما ایجاد گردد. در انتخاب المان های مختلف بایستی مبلمان، کفپوش، فرش، کاغذ دیواری، رنگ دیوارها، رنگ سقف، مدل کابینت ها، میز تلویزیون و مواردی از این دست را انتخاب نمایید. سعی کنید در صورتی که میخواهید محیط شما پر انرژی و جذاب باشد از رنگ های گرم استفاده نمایید. ترکیب رنگ های گرم با رنگهای خنثی نیز می‌تواند ترکیب بسیار زیبا و جذابی باشد. استفاده از رنگ های گرم به خصوص در صورتی که شما یک فرد برون گرا هستید اهمیت بسیار بیشتری پیدا خواهد کرد. در انتخاب المانهای مختلف دقت داشته باشید که در انتخاب نوعی المان خاص زیاده‌روی نکنید. برای مثال استفاده از چوب در ترکیب با رنگ و یا کاغذ دیواری می تواند زیبایی های بسیار زیادی را برای طراحی دکوراسیون داخلی شما ایجاد نماید، ولی بایستی به این نکته دقت داشته باشید که استفاده از چوب نیز تا حدی زیبا خواهد بود که در استفاده از آن زیاده‌روی نشده باشد.

 

بازسازی

به این نکته توجه داشته باشید که برخی از سبک های طراحی داخلی ممکن است با مدل ساختمان شما همخوانی نداشته باشند. این مسئله به خصوص در ساختمانهایی کمی با قدمت بیشتر و قدیمی تر بیشتر به چشم می خورد. علاوه بر این ممکن است به دلیل استهلاک ساختمان نیاز باشد برخی از قسمت های ساختمان اندکی بازسازی شود. بهتر است با ارزیابی درستی که از وضعیت ساختمان انجام می‌دهید پیش از اجرایی طراحی دکوراسیون داخلی مواردی که به بازسازی نیاز دارند را مشخص نمایید. با این کار از اتلاف هزینه ها و دوباره انجام دادن برخی از قسمت ها پیشگیری خواهید کرد. در صورتی که بازسازی مورد نیاز در هر قسمت انجام نشود ممکن است پس از اجرای دکوراسیون داخلی مشکلات مانند نشتی های مربوط به لوله ها و یا ترکیدگی دیوار ها تمام یا بخشی از هزینه های انجام شده در مورد دکوراسیون داخلی شما را خراب نماید . بنابراین باز هم تاکید می شود در صورتی که تصمیم به طراحی دکوراسیون داخلی و اجرای آن گرفته اید بهتر است در ابتدا با مراجعه به متخصصان امر در این زمینه ایرادهای احتمالی در ساختمان خود را مشخص کرده و به رفع آن ها بپردازید.

 

اجرای دکوراسیون داخلی

اجرای دکوراسیون داخلی در محیط داخلی منزل و یا محل کار شما از اجرای رنگ، نصب کاغذ دیواریريال نصب سرامیک و یا سنگ های مختلف گرفته تا چیدمان‌منزل ادامه خواهد یافت. برای این کار بهتر است از متخصصان هر حوزه کمک بگیرید و یا کار طراحی دکوراسیون داخلی منزل و یا محل کار خود را به متخصصان و مشاوران طراحی داخلی بسپارید. پس از اجرای رنگ، کاغذ دیواری، چوب و المان های نصبی در قسمتهای مختلف مانند کابینت ها بایستی بتوانید اجزای ظریف و دکوری زیبایی را برای دکوراسیون داخلی خود انتخاب نمایید.

 

سعی کنید در فضای داخلی محل کار و یا دفتر خود از کف پوش های مناسب و همچنین پارتیشنهای زیبا استفاده کنید. این کار می تواند فضای شما را چند برابر جذاب نماید.

 

دقت داشته باشید که استفاده از گل های آپارتمانی و گیاهان مناسب به فضاهای داخلی می‌تواند محیط داخلی شما را جذابتر نموده و روحیه شما را در زمان‌های حضورتان در این فضاها چندین برابر افزایش دهد. بنابراین از استفاده از گیاهان مناسب برای محیط های داخلی غافل نشوید.

 

در آخر باز هم توصیه می شود که برای طراحی دکوراسیون داخلی محیط خود از یک سبک خاص پیروی کرده و حتی الامکان از مشاوران و متخصصان این حوزه کمک بگیرید.