هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 9 آبان 1398
ساعت 12:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 22 مرداد 1398 ساعت 16:14 2019-8-13 16:14:14
شناسه خبر : 325633
با مراجعه به وبسایت شرکت خزر فن به آدرس www.khazarfan.com می‌توانید انواع محصولات این شرکت و کیفیت آن‌ها را مشاهده کنید. قیمت مناسب محصولات خزر فن یکی از ویژگی‌های ممتاز محصولات این شرکت است.
با مراجعه به وبسایت شرکت خزر فن به آدرس www.khazarfan.com می‌توانید انواع محصولات این شرکت و کیفیت آن‌ها را مشاهده کنید. قیمت مناسب محصولات خزر فن یکی از ویژگی‌های ممتاز محصولات این شرکت است.

جریان ورود و خروج هوا در یک محیط بسته در سلامت افراد تأثیر بسزایی دارد. ورود هوای تازه و خروج هوای آلوده می‌تواند تا حد زیادی از بیماری‌های تنفسی جلوگیری کند. این امر زمانی اهمیت پیدا می‌کند که ما بخواهیم در مورد محیط‌های بزرگ اداری، صنعتی و کارخانه‌ای صحبت کنیم. استفاده از فن یا همان هواکش بهترین گزینه برای بهداشت و هوای محیط است که امروزه علاوه بر منازل، اکثر محیط‌های اداری و صنعتی از آن‌ها استفاده می‌کنند. البته در حال حاضر فن‌ها برای خنک کردن دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مختلف نیز کاربرد دارند. کار فن، خروج هوای آلوده و گردوغبار و ورود هوای تازه و سالم به داخل است. فن‌ها خود انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

فن سانتریفیوژ

فن‌ها خود به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. فن‌های خانگی و فن‌های صنعتی دو دسته رایج فن‌ها هستند. فن‌های خانگی و صنعتی اگرچه دارای تشابهاتی بوده و قطعات مشترکی دارند، اما فن‌های صنعتی قدرت بسیار بیشتری دارند؛ چرا که باید میزان هوای بیشتری را جابجا کنند. فن‌ سانتریفیوژ یکی از رایج‌ترین و قوی‌ترین انواع فن‌ صنعتی است که بیشتر برای محیط بزرگ مانند کارخانجات، محیط‌های کارگاهی، مراکز اداری و تجاری کاربرد دارد. این نوع فن‌ها در محیط‌های بزرگ صنعتی مانند صنایع شیمایی و پتروشیمی، صنایع سیمان، معادن و امثال آن کاربرد دارد.

 

فن سانتریفیوژ که اغلب فن قفس سنجابی یا فن اسکرال نیز نامیده می‌شود، به لحاظ کاربرد دارای انواع مختلفی هستند. از جمله نمونه‌های فن سانتریفیوژ می‌توان به دمنده‌های فشاری، دمنده‌های بدون سرچ، فن‌های پیش مهندسی شده، دمنده‌های گاز اسید، دمنده‌های گاز ویژه فرایند و انواع دیگر اشاره کرد. فن‌های سانتریفیوژ بر اساس شکل نوع پروانه به شش دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها فن سانتریفیوژ بکوارد و فن سانتریفیوژ فوروارد است. در ادامه به معرفی فن سانتریفیوژ بکوارد که کاربرد زیادی در صنعت دارد، می‌پردازیم.

 

فن سانتریفیوژ بکوارد

این فن، برخلاف فن سانتریفیوژ فوروارد دارای پره‌های انحنا رو به عقب بوده و فشار کمتری را تولید می‌کند. باید دقت کرد که هر کدام از فن بکوارد یا فوروارد برای شرایط خاص خود مناسب هستند و بسته به ویژگی‌های محیطی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. فن سانتریفیوژ بکوارد دارای راندمان بیشتری از فن سانتریفیوژ فوروارد بوده و معمولاً دارای 80 درصد بازدهی راندمان است. این‌گونه فن‌ها برخلاف فن سانتریفیوژ فوروارد فاقد بار اضافی هستند.

 

در واقع در صورتی که فشارهای استاتیک بالاتر در مقابل این فن‌ها قرار دهیم، بدون در نظر گرفتن مقدار جریان هوا، به موتور فن فشاری وارد نمی‌شود. به همین علت آن‌ها را فاقد بار اضافی نیز می‌نامند. کاربرد این فن‌ها بیشتر در محیط‌های صنعتی، گرمایش و تهویه بوده و قابلیت انتقال گازهایی که دارای ذرات هستند را دارند. بنابراین در هنگام خرید باید به این‌گونه خصوصیات دقت کرد. این فن‌ها در اندازه‌های مختلف کوچک، متوسط یا بزرگ ساخته شده و بسته به محیطی که از آن استفاده می‌شود، کاربرد دارد.

 

اما در مقابل فن سانتریفیوژ فوروارد دارای راندمان حدود 60 تا 65 درصد بوده و بیشتر برای تهویه محیط‌های خانگی یا کوره‌های هوای گرم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. نکته قابل‌توجه این است که این فن‌ها را باید در هوا یا گاز تمیز مورد استفاده قرار داد. چرا که ممکن است در غیر این صورت پروانه این فن‌ها دچار آسیب شده و از تعادل خارج شود.

 

فن ترانسفورماتور

همان‌طور که گفتیم فن‌ها علاوه بر محیط‌ منازل، ادارت و کارخانجات، در خنک کردن دستگاه‌ها و ماشین‌‎آلات مختلف نیز کاربرد دارند. دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مختلف ممکن است بر حسب میزان بزرگی و شرایط محیط کاری نیاز به خنک کردن داشته باشند، چرا که در غیر این صورت باعث ایجاد مشکلاتی می‌شوند. ترانسفورماتور یکی از دستگاه‌هایی است که نیاز به سیستم خنک‌کننده دارد. این دستگاه به روش‌های مختلف مانند فن، روغن، هوا یا آب خنک می‌شود. اما کاربردی‌ترین و مطمئن‌ترین روش خنک کردن ترانسفورماتورها همان استفاده از فن است.

 

 سیستم‌های مختلفی برای خنک کردن ترانسفورماتور وجود دارد که بسته به نوع روغن و نوع هوای مورد استفاده متفاوت است. به طور کلی هرگاه در خنک کردن ترانسفورماتور باید از هوای اجباری استفاده کرد، نیاز به فن وجود خواهد داشت. معمولاً فن ترانسفورماتور بر روی بدنه رادیاتور نصب شده و موجب افزایش سرعت تماس هوای خارج از رادیاتور با بدنه آن می‌شوند. این کار باعث خنک شدن روغن و به تدریج خنک شدن ترانسفورماتور شود. فن ترانسفورماتور باعث بالا رفتن توان و راندمان خود ترانسفورماتور خواهد شد. به همین دلیل معمولاً خرید آن را توصیه می‌کنند.

 

خرید از شرکت خزر فن

شرکت خزر فن یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید انواع فن‌های صنعتی از جمله فن ترانسفورماتور، فن سانتریفیوژ و فن سانتریفیوژ بکوارد است. این شرکت همچنین با سابقه چند ساله انواع فن‌های مختلف خانگی و صنعتی دیگر را تولید کرده و با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می‌کند. فن‌های کانالی، فن‌های سقفی، فن‌های دیواری صنعتی و ضد انفجار از دیگر محصولات این شرکت است. خزر فن همچنین در زمینه تولید فن‌های خانگی، اقدام به تولید انواع فن‌های لوله‌ای، چهار گوش دمپردار، فلزی معمولی و وسط شیشه‌ای کرده است.

 

کیفیت محصولات و خدمات خزر فن باعث شده تا سازمان‌ها و شرکت‌های مهم بسیاری با آن کار کنند. از جمله پروژه‌های اجرا شده توسط خزر فن می‌توان به پروژه‌های این شرکت در فولاد مبارکه اصفهان، انرژی اتمی اصفهان، فولاد خوزستان، وزارت کشور، وزارت نیرو، پتروشیمی بندر امام و سایر سازمان‌ها و ارگان‌های مهم اشاره کرد.

 

با مراجعه به وبسایت شرکت خزر فن به آدرس www.khazarfan.com می‌توانید انواع محصولات این شرکت و کیفیت آن‌ها را مشاهده کنید. قیمت مناسب محصولات خزر فن یکی از ویژگی‌های ممتاز محصولات این شرکت است.