هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 22 مرداد 1398 ساعت 10:58 2019-8-13 10:58:42
شناسه خبر : 325584
وزیر خارجه آمریکا با انتشار توئیتی از نزدیک شدن زمان پایان تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه تهران ابراز نگرانی کرده است.
وزیر خارجه آمریکا با انتشار توئیتی از نزدیک شدن زمان پایان تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه تهران ابراز نگرانی کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر ضمن ابراز نگرانی نسبت به نزدیک شدن زمان پایان تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، از متحدان ایالات متحده خواسته است تا فشارها علیه تهران ار افزایش دهند.
 
وی در این پیام توئیتری افزود: زمان در حال سپری شدن است. زمان باقی مانده پیش از پایان تحریم تسلیحاتی ایران رو به پایان است و ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی به پایان خود نزدیک می‌شود.
 
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: ما از متحدان و شرکای خود می‌خواهیم تا فشارها علیه ایران را افزایش دهند تا تهران رفتارهای بی ثبات کننده خود را متوقف کند.
 
پامپئو همچنین در ادامه مطلبی را از وزارت خارجه آمریکا در توئیت خود آورده است که در آن زمان پایان تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران را به صورت کاهشی نشان می‌دهد و بر اساس آن تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران روز 18 اکتبر 2020 یعنی 27 مهرماه 1399 به پایان خواهد رسید و پس از آن ایران خواهد توانست به فروش تسلیحات بپردازد و از کشورهایی مثل روسیه و چین تسلیحات مورد نیاز خود را خریداری نماید.
 
ادعاهای وزیر خارجه ‌آمریکا علیه ایران در حالی است که روز گذشته محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی در مصاحبه با شبکه الجزیره تاکید کرد: ایالات متحده خلیج فارس را به یک منطقه آماده اشتعال و آتش گرفتن تبدیل کرده است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: آبراه خلیج فارس باریک است و افزایش حضور کشتی‌های خارجی در این منطقه، ایمنی و امنیت را کاهش خواهد داد.
 
وزیر خارجه جمهوری اسلامی گفت: منطقه آماده اشتعال و احتراق است چرا که آمریکا و متحدانش در حال روانه کردن سیلی از تسلیحات در این منطقه هستند.