هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 15 تير 1399
ساعت 02:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 14:47
يكشنبه 20 مرداد 1398 14:39 ساعت
2019-8-11 14:47:08
شناسه خبر : 325560
نیروهای یمنی با حمله به مواضع ائتلاف ضد یمن مرز عربستان، سه خودروی حامل نظامیان سعودی را منهدم کردند.
نیروهای یمنی با حمله به مواضع ائتلاف ضد یمن مرز عربستان، سه خودروی حامل نظامیان سعودی را منهدم کردند.
 
یک مقام نظامی یمن خبر داد که نیروهای انصارالله و ارتش یمن، بامداد امروز (یکشنبه) دو خودرو و یک نفربر حامل نظامیان سعودی را در خاک عربستان منهدم کردند.
 
به نوشته پایگاه اطلاع‌رسانی جنبش انصارالله، در پی این عملیات که در منطقه «جیزان» صورت گرفت، تمامی نظامیان داخل خودروها کشته و زخمی شدند.
 
نیروهای یمنی همچنین مواضع ارتش سعودی در مناطق «قنبوره» و «برج رقعه» در جیزان را با گلوله‌های خمپاره هدف قرار دادند که در جریان آن چندین نظامی سعودی کشته و زخمی شدند. توپخانه یمنی‌ها نیز یک پست دیده‌بانی و رادار ارتش سعودی را در بلندی‌های «جبل الدود» منهدم کرد.
 
یک نفربر زرهی ارتش سعودی نیز در غرب منطقه «حیران» در شمال یمن منهدم شد و نیروهای داخل آن کشته و زخمی شدند.
 
اما از سوی دیگر شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی تلاش داشتند از طریق منطقه «الحماد» در نجران وارد خاک یمن شوند که در کمین نیروهای یمنی به دام افتاده و پس از متحمل شدن تلفات، مجبور به عقب‌نشینی شدند.
 
سه خودروی نظامی ارتش سعودی در مرز یمن منهدم شد
 
مناطق مرزی یمن با عربستان به علت کوهستانی بودن، یک مزیت بسیار بالا برای نیروهای یمنی که از تاکتیک‌های جنگ نا منظم بهره می‌برند، محسوب می‌شود. در همین حال ارتش سعودی خود در این مناطق حضور ندارد و از شبه نظامیان یمنی و سودانی برای مقابله با انصارالله و ارتش یمن استفاده می‌کند.
 
منبع: فارس