هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 17 تير 1399
ساعت 23:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 14:43
يكشنبه 20 مرداد 1398 14:38 ساعت
2019-8-11 14:43:05
شناسه خبر : 325556
یک مقام قطری به ادعای وزیر مشاور در امور خارجه امارات در خصوص ایفای نقش «درخشان و شجاعانه» امارات در یمن واکنش نشان داد و آن را «تروریستی» خواند.
یک مقام قطری به ادعای وزیر مشاور در امور خارجه امارات در خصوص ایفای نقش «درخشان و شجاعانه» امارات در یمن واکنش نشان داد و آن را «تروریستی» خواند.
 
«احمد الرمیحی» مدیر دفتر اطلاع‌رسانی وزارت خارجه قطر به اظهارات «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه امارات در خصوص یمن واکنش نشان داد و نقش امارات در یمن را تروریستی خواند.
 
الرمیحی در صفحه توئیتر خود نوشت: «نقش [امارات] پلید و تروریستی و مشابه آن چیزی است که در مصر و لیبی رخ داد».
 
وی افزود که برای کشف اثرات انگشتان تروریستی شما در این کشورها، مراجعه به تاریخ کافی است.
 
این اظهارات الرمیحی در واکنش به ادعای قرقاش است که ایفای نقش امارات در یمن را «درخشان و شجاعانه» توصیف کرده بود.
 
این در حالی است که شهر عدن در جنوب یمن از چهارشنبه گذشته شاهد درگیری و جنگ نیابتی ریاض و امارات بود. درگیری‌های مسلحانه در شهر عدن، از چهار روز پیش و در پی آن آغاز شد که «هانی بن بریک» نایب رئیس «شورای انتقالی جنوب» از نیروهای تحت امر خود خواست به سمت کاخ المعاشیق (که بعد از سیطره بر آن به «الیمامه» تغییر نام یافت) حرکت کرده و آن را تصرف کنند. کاخ معاشیق دیروز تحت کنترل نیروهای تحت حمایت امارات در آمد.
 
تا کنون بسیاری از رسانه‌ها و مقامات وابسته به منصور هادی از جمله «احمد المیسری» وزیر کشور و «محمد الحمیری» وزیر مشاور در امور پارلمان، امارات را اصلی‌ترین حامی شبه‌نظامیان شورای انتقالی اعلام کرده‌اند.
 
منبع: فارس