هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 دى 1398
ساعت 21:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 14:10 2019-8-11 14:10:55
شناسه خبر : 325551
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از پرداخت سالانه ۹۸۰ هزار میلیارد تومان یارانه انرژی در کشور خبر داد و گفت: بخش بسیار زیادی از این مبالغ به صورت یارانه پنهان پرداخت می‌شود.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از پرداخت سالانه ۹۸۰ هزار میلیارد تومان یارانه انرژی در کشور خبر داد و گفت: بخش بسیار زیادی از این مبالغ به صورت یارانه پنهان پرداخت می‌شود.
 
اسدالله عباسی، هدفمند کردن پرداخت یارانه انرژی را به عنوان یک ضرورت اساسی مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: سالانه حدود 980 هزار میلیارد تومان یارانه انرژی در بخش‌هایی نظیر آب، برق، گاز، بنزین و گازوئیل پرداخت می‌شود که سهم عمده‌ای از آن به صورت پنهان است.
 
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس فرهنگ‌سازی در بین مردم و تقسیم اقشار مختلف برای میزان بهره‌مندی آنان از سهم یارانه‌های انرژی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: باید در این زمینه سازو کارها به گونه‌ای تدوین و اجرایی شود تا هر کدام از قشرهای جامعه بر اساس درآمد و میزان مصرف خود از یارانه انرژی بهره‌مند شود.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه امیدواریم در سال 98 و سال 99 بحث پرداخت یارانه انرژی ساماندهی شده و نحوه پرداخت آن مورد بازنگری قرار گیرد ابراز داشت: بحث کاهش وابستگی درآمدهای عمومی کشور به فروش نفت در قالب طرح جامعه تغییر ساختار بودجه در دستور کار مجلس قرار دارد.
 
عباسی تلاش دشمن برای در هم شکستن اتحاد و صفوف مستحکم مردم با استفاده از ابزارهایی نظیر جنگ اقتصادی و فشارهای معیشتی را مورد توجه قرار داد و افزود: مجلس و دولت به عنوان قوای مقننه و مجریه در تلاش هستند به گونه‌ای شرایط را مدیریت کنند تا مردم به ویژه اقشار ضعیف بیشتر از این آسیب نبینند.
 
نماینده مردم رودسر و املش در مجلس پرداختن به دو مقوله رونق تولید و اقتصاد را از جمله برنامه‌های کاری امسال خانه ملت اعلام کرد و اظهار داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که با دید وسیع و به صورت شفاف بیان شد تغییر ساختار بودجه و کاهش وابستگی بودجه به نفت در دستور کار مجلس قرار گرفته است.
 
وی قرار داشتن کشورمان در شرایط تحریم و فشار اقتصادی و از سویی دیگر تلاش مجلس برای کاهش قابل توجه وابستگی بودجه به نفت در سال آینده را مورد اشاره قرار داد و گفت: با اصلاح و تغییر ساختار بودجه، درآمدهای عمومی دولت به جای نفت به سمت درآمدهای غیرنفتی و پایدار سوق پیدا می‌کند.
 
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس پرداخت مالیات‌های غیرضرور در کشور را به عنوان یکی از بخش‌هایی که شدیداً نیاز به بازنگری و اصلاح دارد دانست و عنوان کرد: در حال حاضر سامانه مالیاتی در کشور نیاز به شفاف‌سازی دارد تا بتوانیم با استفاده از این اهرم‌های دقیق از فرارهای مالیاتی جلوگیری به عمل آوریم.
 
منبع:تسنیم