هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 23 آبان 1398
ساعت 23:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 مرداد 1398 ساعت 13:18 2019-8-11 13:18:14
شناسه خبر : 325534
رئیس کمیسیون اروپایی با رد هرگونه مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت، انگلیس را بازنده اصلی وقوع برگزیت نامنظم دانست.
 رئیس کمیسیون اروپایی با رد هرگونه مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت، انگلیس را بازنده اصلی وقوع برگزیت نامنظم دانست.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، "یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که در آخرین روزهای عهده داری این مسئولیت قرار داشته و چند وقت دیگر و در پایان اکتبر این سمت را به "اورزولا فون در لاین"، جانشین خود می دهد در گفتگویی با روزنامه "تیرولر تاگس سایتونگ" به مسئله برگزیت پرداخته و اظهار داشت که یک برگزیت سخت به نفع هیچکس نبوده و البته بازنده بزرگ چنین سناریویی انگلیس می باشد.
 
وی همچنین درخواست کرد که باید بر جدایی و شکاف بین غرب و شرق اروپا غلبه شود.
 
یونکر همچنین اظهار داشت که برگزیت تصمیم مردم انگلیس مبتنی بر یک کمپین بر اساس اطلاعات نادرست بود و اتحادیه اروپا مسئول این مسئله نبود. ما این موضوع را آشکار کرده ایم که برای مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت آماده نیستیم و تنها برای برخی توضیحات و اصلاحات در چارچوب بیانیه سیاسی که روابط آینده بین انگلیس و اتحادیه اروپا را تنظیم می کند آمادگی داریم.
 
وی افزود: در هر صورت اتحادیه اروپا در حداکثر آمادگی حتی برای یک برگزیت نامنظم قرار دارد.
 
مسئله برگزیت به کلاف سردرگمی در اتحادیه اروپا تبدیل شده و حل این بحران بسیار به درازا کشیده است.
 
انتخاب بوریس جانسون به نخست‌وزیری انگلیس در شرایطی که این کشور در آستانه خروج از اتحادیه اروپا قرار دارد با واکنش‌های توأم با نگرانی و دلسردی مقامات اروپایی همراه شده است.
 
در سال 2016 دولت انگلیس طی یک همه‌پرسی موظف شد طی یک برنامه زمان‌بندی، سال 2018 از اتحادیه اروپا خارج شود. اما ترس از عواقب اقتصادی و سیاسی آن موجب شد دولت ترزا می تلاش کند برای اجرای تدریجی برگزیت با اتحادیه اروپا توافق‌نامه‌ای را امضا کند. اما این توافق‌نامه پس از چندبار اصلاح نیز نتوانست در پارلمان انگلیس رأی بیاورد و خروج این کشور از اتحادیه اروپا هم‌چنان در هاله‌ای از سردرگمی قرار دارد.
 
ناتوانی ترزا می در رسیدن به توافق با بروکسل موجب شد وی استعفای خود را اعلام کند و حالا هم بوریس جانسون با رای اکثریت محافظه کاران به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شده است.
 
جانسون اعلام کرده که در صورت لزوم در همان تاریخ مقرر 31 اکتبر بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج می شود.
 
یونکر بزرگترین موفقیت دوران ریاست خود بر کمیسیون اروپایی را منسجم نگه داشتن این اتحادیه دانسته و گفت: این مسئله کاملا غلط بود که یونان را از منطقه یورو خارج کنیم. وی همچنین تاکید کرد که با وجود تلاش های زیاد البته ما نتوانستیم مسئله قبرس را حل کنیم.
 
یونکر همچنین رویکردهای "ویکتور اوربان"، نخست وزیر مجارستان را عاملی برای جدایی بین غرب و شرق اروپا دانسته و گفت: وی هیچ فهم و درکی برای انسجام و همبستگی در اروپا ندارد حتی زمانی که مسئله تقسیم پناهندگان در این اتحادیه مطرح است.
 
یونکر همچنین تاکید کرد که در هر صورت وی خانه ای را به جانشین خود اورزولا فون در لاین واگذار می کند که در معرض خطر فروپاشی قرار ندارد، اما اغلب اوقات تنها تعمیر سقف کافی نیست و گاهی اوقات لازم است که این خانه از اصل و بنیان بازسازی شود.