هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 12:31 2019-8-10 12:31:15
شناسه خبر : 325479
وزیر خارجه چین در دیدار با همتای پاکستانی خود اعلام کرد: چین از ارجاع پرونده کشمیر به شورای امنیت سازمان ملل حمایت می‌کند.
وزیر خارجه چین در دیدار با همتای پاکستانی خود اعلام کرد: چین از ارجاع پرونده کشمیر به شورای امنیت سازمان ملل حمایت می‌کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از جیو تی وی، «وانگ ایی» وزیر خارجه چین در دیدار با «شاه محمود قریشی» همتای پاکستان خود اعلام کرد: ما از ارجاع پرونده کشمیر به شورای امنیت سازمان ملل حمایت خواهیم کرد.
 
وی تصریح کرد: لغو خودمختاری کشمیر از سوی هند باعث برهم خوردن امنیت و ثبات در منطقه می شود و نسبت به این موضوع نگرانی بسیاری داریم.
 
شاه محمود قریشی در این دیدار گفت: روابط پاکستان و چین پایدار و خوب است و دو کشور در تمام مسائل سیاسی نیز از هم حمایت می‌کنند.
 
اعتراض دانشجویان ایرانی به سرکوب مردم کشمیر توسط هند مقابل سفارت این کشور در تهران +تصاویر
 
وی اضافه کرد: موضع اسلام آباد و پکن در قبال کشمیر کاملا مشخص است و ما اجازه نمی‌دهیم خودمختاری این منطقه آسیب ببیند.
 
قریشی اظهار داشت: هیچ تصمیمی به صورت یک طرفه در خصوص کشمیر پذیرفته نخواهد شد و هر تصمیمی در خصوص این منطقه باید با رای مردم آن باشد.
 
گفتنی است طی روزهای اخیر هند با لغو دو قانون 370 و 35 ای عملا تصمیم دارد تناسب جمعیت کشمیر را به هم زده و مسلمانان را تبدیل به اقلیتی ضعیف کند.
 
این درحالی است که سازمان ملل خواستار حفظ خودمختاری کشمیر و برگزاری یک همه پرسی شفاف است تا مردم این منطقه برای آینده خود تصمیم بگیرند.