هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 17 آذر 1398
ساعت 14:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 12:07 2019-8-10 12:07:29
شناسه خبر : 325474
ایالات متحده نسبت به عدم تمایل آلمان برای افزایش هزینه‌های نظامی ابراز نگرانی کرده و هشدار داده است که نظامیان خود را به لهستان منتقل خواهد کرد.
ایالات متحده نسبت به عدم تمایل آلمان برای افزایش هزینه‌های نظامی ابراز نگرانی کرده و هشدار داده است که نظامیان خود را به لهستان منتقل خواهد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، فرستاده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در اظهاراتی ضمن اشاره به عدم تمایل آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان برای افزایش هزینه های نظامی، هشدار داده است که آمریکا نظامیان مستقر در آلمان را به لهستان منتقل می کند.
 
اظهارات ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان نشانگر بی صبری ترامپ در قبال مخالفت آلمان برای افزایش هزینه های نظامی است. آمریکا فشار زیادی را به آلمان و سایر کشورهای عضو ناتو وارد کرده است تا هزینه های نظامی خود را تا 2 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش دهند.
 
وی در اظهاراتی گفت: این مساله مایه تاسف است که شاهد باشیم مالیات دهندگان آمریکایی همچنان به پرداخت هزینه های 50 هزار آمریکایی در آلمان ادامه می دهند ولی آلمانی ها مازاد بودجه خود را برای برنامه های داخلی هزینه می کنند.
 
کشورهای شرق اروپا مثل لهستان که نگران اقدامات روسیه به خصوص پس از الحاق کریمه هستند، میزان هزینه های نظامی خود را به 2 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش داده اند.
 
روابط آمریکا و آلمان از زمان به قدرت رسیدن ترامپ تاکنون به شدت متشنج بوده است. در طرف بر سر مسائل مختلفی از جمله ایران، تعرفه های تجاری و خط لوله انتقال گاز نورد استریم اختلافات اساسی دارند.
 
ترامپ در ماه ژوئن اعلام کرد که قصد دارد 1000 نظامی آمریکایی را از آلمان به لهستان منتقل کند.
 
جورجت موسباچر سفیر آمریکا در لهستان نیز ضمن طرح انتقادات مشابهی علیه آلمان؛ گفت: لهستان به تعهدات خود در چارچوب ناتو عمل کرده و هزینه های نظامی اش را به 2 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش داده است. ما از انتقال نظامیان آمریکایی مستقر در آلمان به لهستان استقبال می کنیم.
 
آمریکا هم اکنون بیش از 33 هزار نظامی در آلمان مستقر کرده است و حدود 17 هزار غیر نظامی نیز ماموریت پشتیبانی از ماموریت نظامی آمریکا در آلمان را بر عهده دارند.