هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 04:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 10:59
شنبه 19 مرداد 1398 10:15 ساعت
2019-8-10 10:59:47
شناسه خبر : 325463
سخنگوی رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که جزئیات توافقنامه‌ صلح آمریکا با طالبان در اختیار دولت این کشور قرار گرفته است اما هنوز نهایی نیست.
سخنگوی رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که جزئیات توافقنامه‌ صلح آمریکا با طالبان در اختیار دولت این کشور قرار گرفته است اما هنوز نهایی نیست.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «صدیق صدیقی» سخنگوی رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که متن کامل توافقنامه صلح آمریکا با طالبان با دولت افغانستان در میان گذاشته شده اما هنوز نهایی نشده است.
 
وی خاطرنشان کرد که رئیس جمهور افغانستان در رابطه با موارد اختلافی این توافقنامه را با «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در میان گذاشته است.
 
سخنگوی اشرف غنی گفت: هنوز نمی‌تواند جزئیات توافقنامه آمریکا با طالبان را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.
 
صدیقی اظهارداشت: خلیلزاد پیش از این جزئیات تفاهمنامه‌ای را که قرار است بین طالبان و آمریکا به امضا برسد با دولت افغانستان در میان گذاشته است؛ دولت افغانستان نیز تمام ملاحظات خود را به طرف آمریکایی انتقال داده است.
 
وی ادامه داد: بخش عمده ملاحظات دولت افغانستان این است که مذاکرات باید وارد مرحله جدیدی شود که گفت‌وگوی مستقیم با دولت افغانستان که منجر به صلح شود نیز بخشی از آن باشد؛ حملات طالبان به مردم و خشونت‌ها متوقف شود.
 
سخنگوی رئیس جمهور افغانستان تصریح کرد که کار هنوز بالای این توافقنامه جریان دارد و هنوز نهایی نشده است.
 
این در حالی است که مذاکرات آمریکا با طالبان وارد یک روند فرسایشی شده است و با وجود تلاش‌های فراوان هنوز هم نکات اختلافی بسیاری بین طرف‌های درگیر در افغانستان وجود دارد.
 
کارشناسان بر این باورند که حتی در صورت حل شدن اختلافات بین طالبان و آمریکا ممکن است که عدم نرمش طالبان در برابر دولت افغانستان و ملاحظات نیروهای سیاسی این کشور روند صلح را با بن‌بست روبرو کند.