هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 10:43 2019-8-10 10:43:19
شناسه خبر : 325459
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که بیش از نیمی از جمهوریخواهان خواستار اقدام فوری دولت ترامپ برای مقابله با مشکل کسری بودجه هستند.
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که بیش از نیمی از جمهوریخواهان خواستار اقدام فوری دولت ترامپ برای مقابله با مشکل کسری بودجه هستند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی مشترک "هیل- هریس ایکس" حاکی است که 51 درصد جمهوریخواهان بر این باورند که کسری بودجه دولت فدرال یک مشکل اساسی است و دولت باید فورا این مشکل را حل و فصل کند.
 
این نظرسنجی افزود: طرفداران هر دو حزب سیاسی مهم آمریکا معتقدند که کسری بودجه و بدهی های فدرال یک چالش و مشکل جدی است. بیش از 50 درصد دموکراتها نیز اعلام کرده اند که دولت باید افزایش بدهی های فدرال را یک اولویت مهم در نظر بگیرد. 58 درصد رای دهندگان مستقل آمریکایی نیز چنین نظری دارند.
 
بیش از 52 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی نیز گفته اند دولت فدرال باید با مشکل کسری بودجه مقابله کند و 48 درصد شرکت کنندگان نیز اعلام کرده اند که دولت باید این مشکل را در اولویت نخست قرار دهد.
 
این نظرسنجی تنها یک هفته پس از آن انجام شده است که ترامپ بودجه دو ساله آمریکا را امضا کرده است. بودجه جدید میزان هزینه های دولت را 320 میلیارد دلار افزایش خواهد داد و محدودیت استقراض دولت را نیز تا جولای 2021 میلادی تمدید می کند.
 
پیش بینی می شود میزان بدهی های ملی آمریکا تا ده سال آینده حدود 2 تریلیون دلار افزایش یابد. کاخ سفید نیز در ماه جولای پیش بینی کرد که میزان کسری بودجه درال امسال از مرز یک تریلیون دلار خواهد گذشت.