هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 04:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 08:37
شنبه 19 مرداد 1398 08:24 ساعت
2019-8-10 08:37:49
شناسه خبر : 325431
سرویس‌های اطلاعاتی یمن موفق شدند در کمتر از 12 ساعت تیم ترور برادر رهبر انصارالله یمن را شناسایی و 80 درصد آن‌ها را بازداشت کنند.
سرویس‌های اطلاعاتی یمن موفق شدند در کمتر از 12 ساعت تیم ترور برادر رهبر انصارالله یمن را شناسایی و 80 درصد آن‌ها را بازداشت کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، منابع موثق در یمن از شناسایی و بازداشت عاملان ترور شهید «ابراهیم بدر الدین الحوثی»، برادر «عبدالملک الحوثی»، رهبر انصارالله این کشور خبر دادند.
 
شبکه المیادین لبنان شامگاه جمعه (۱۸ مرداد) به نقل از این منابع گزارش داد که سرویس‌های امنیتی یمن، تیم ترور شهید ابراهیم را شناسایی کرده و موفق شده‌اند که ۸۰ درصد آن‌ها را بازداشت کنند. این منابع گفته‌اند که افراد بازداشت شده تحت بازجویی هستند.
 
منابع المیادین گفتند که تیم ترور برادر عبدالملک الحوثی وابسته به وزارت استخبارات (اطلاعات) عربستان سعودی بوده و تحت نظارت یکی از سرکرده‌های شبه نظامیان در رژیم سابق (علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور معدوم یمن) فعالیت می‌کرد.
 
وزارت کشور یمن (وابسته به دولت نجات ملی) صبح جمعه اعلام کرد که ابراهیم بدرالدین الحوثی، برادر «عبدالملک الحوثی» به دست مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی به شهادت رسیده است.(جزئیات بیشتر)
 
هنوز جزئیات شهادت ابراهیم حوثی و اینکه کجا و چه زمانی به شهادت رسیده، منتشر نشده است و وزارت کشور یمن نیز در این باره توضیحات بیشتری نداده است.
 
با این حال، وبسایت خبری «الخبر الیمنی» به نقل از «عبدالحافظ معجب»، از مجریان شبکه تلویزیونی «الساحات» نوشت که شهید ابراهیم الحوثی بعد از آنکه تماسی از یکی از افراد معروف دریافت می‌کند تا مشکل بزرگی را حل کند، به منزل وی در منطقه «حدة» واقع در جنوب شهر صنعاء، پایتخت یمن می‌رود.
 
بر اساس ادعای این فرد، شهید حوثی و فرد همراه‌ش بعد از اینکه به منزل فرد مذکور می‌رسند، بنا به درخواست افراد حاضر در آن خانه، سلاح خود را در خودرو می‌گذارند و به محض ورود آن‌ها به خانه، به سمت آن‌ها تیراندازی می‌شود و به شهادت می‌رسند.
 
معجب می‌گوید سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی وزارت کشور دولت نجات ملی بعد از این حادثه به منطقه اعزام می‌شوند و بعد از تفتیش چند خانه، شمار زیادی از تیم ترور را بازداشت می‌کنند.
 
شهید ابراهیم حوثی متولد ۱۹۷۸ (۴۱ ساله) در حومه شهر صعده واقع در شمال یمن است. او در جریان درگیری با شبه نظامیان دولت مستعفی «منصور هادی» در صنعاء در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۵ نقش فرماندهی را بر عهده داشت که منجر به فرار «منصور هادی» به «عدن» و سپس به عربستان سعودی شد.