هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 مرداد 1398 ساعت 18:18 2019-8-1 18:18:34
شناسه خبر : 325010
فولاد مبارکه با همه ی گستردگی خود اما لایه های مدیریتی صحیحی را دارد و شفافیت مالی فولاد گویای همین مسئله است. سال 97 برای فولاد بسیار سال خوبی بود و به گواهی صورتهای مالی سود هر سهم این شرکت 30 درصد افزایش داشته و سود انباشته ی شرکت نیز جهش 89 درصدی را نشان می دهد که رقم بسیار قابل تأملی است
به گزارش نبض بازار ، فولاد مبارکه همواره در چند دهه ی گذشته عصای دست اقتصاد کشور بوده و مولد امید و انگیزه در نظام پولی و تولیدی کشور لقب دارد که با برنامه ریزی دقیق و مدون توانسته همواره در مسیر تعالی گام بردارد و این موضوع ریشه در نظم سیستمی و مدیریت صحیح خواهد داشت. دانش منابع انسانی فولاد موجب شده تا با پایان هرسال شاهد ترسیم افق جدیدی در این مجموعه ی بالنده باشیم و این موضوع درباره ی فولاد صرفا یک ادعا نیست بلکه بررسی های مالی فولاد ظرف چندسال گذشته مؤید بی چون و چرای این ادعاست. فولادیها که علاوه بر انجام خدمت در عرصه ی تولید حضور پر رنگی در مسئولیتهای اجتماعی دارند توانسته اند علاوه بر همراهی با مردم در حوزه های مختلف اجتماعی به حرکت در مسیر چشم انداز خود که سودآوری پایدار با تحقق ارتقای بهره وری و رشد درآمد است برسند. برای حرکت در چنین بستری نیاز است که علاوه بر انسجام سازمانی در رده های مدیریت به منظور ثبات کیفیت در رده های تولیدی نیز حداکثر همدلی وجود داشته باشد. در حال حاضر فولاد مبارکه با ایجاد اشتغال مستقیم برای 13136 نفر در دو بخش تولیدی و غیر تولیدی و نیز ایجاد اشتغال غیر مستقیم برای 22 هزار نفر یکی از پرجمعیت ترین جامعه ی کاری کشور را تشکیل می دهد.
 
فولاد مبارکه با همه ی گستردگی خود اما لایه های مدیریتی صحیحی را دارد و شفافیت مالی فولاد گویای همین مسئله است. سال 97 برای فولاد بسیار سال خوبی بود و به گواهی صورتهای مالی سود هر سهم این شرکت 30 درصد افزایش داشته و سود انباشته ی شرکت نیز جهش 89 درصدی را نشان می دهد که رقم بسیار قابل تأملی است. 127 درصد افزایش سود خاص نیز گویای این مسئله است که همه چیز در فولاد به درستی در حال انجام شدن است.
 
در کنار این موضوع باید به نبود هزینه های مشکوک الوصول در صورتهای مالی شرکت توجه ویژه داشت زیرا حجم بالایی از مراودات مالی در فولاد کمی این موضوع را غیرممکن می کند که با مدیریت صحیح ممکن شده است. هزینه های تلفیقی شرکت با وجود بالارفتن هزینه در بخش مواد اولیه ، حمل و نقل و همین طور تولید کاهش 2 درصدی را در خود جای داده است که باید گفت این اتفاق بسیار به ندرت در مجموعه های بزگ لتفاق می افتند و از این جهت باید برای فولاد مقیاسی در سطوح جهانی در نظر گرفت. فولادیها علاوه بر این موفق شدند موجودی نقدی خود را در سال 104 درصد در سال 97 افزایش دهند.
 
آنچه به صورت خلاصه از موفیتهای مالی فولاد گفته شد تنها گوشه ای از اتفاقات بسیار خوبی است که در این مجموعه ی تولیدی در حال رخ دادنست و باید با اتکاء به همین آمار اذعان کرد فولاد غیرممکن ها را ممکن می کند.