هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 10 آذر 1398
ساعت 23:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 مرداد 1398 ساعت 18:05 2019-8-1 18:05:46
شناسه خبر : 325008
با توجه به نوع کسب و کار شما استفاده از سیستمهای سرمایشی و تبریدی می‌تواند از ملزومات کسب و کار شما باشد برای مثال ممکن است برای نگهداری برخی از اقلام و مواد خود نیاز به داشتن یک سردخانه در محیط داخلی کسب و کار خود داشته باشید و یا برای یک ساختمان بزرگ نیاز داشته باشید که برای سرمایش از آیس بانک استفاده نمایید.

موارد استفاده سردخانه

سرخانه ها برای استفاده های متفاوت در سایز ها و مدل های گوناگون ساخته می شوند. ممکن است بخواهید برای سرمایه‌گذاری و ایجاد یک کسب و کار جدید  از سردخانه استفاده کنید و محلی برای انبار کردن مواد غذایی و اقلام مورد نیاز به سرمایش دیگران باشید. با این کار می توانید با استفاده از ساخت سردخانه یک محل برای ایجاد انبار برای مواد غذایی ایجاد نموده و در قبال نگهداری از مواد غذایی در دمایی خاص هزینه نگهداری را از صاحبان کالا دریافت نمایید.

 

 

 

این سردخانه ها در ابعاد بزرگ و معمولا به شکل سوله ساخته می شوند . علاوه بر این سردخانه در ابعاد کوچکتر می‌تواند در محیط داخلی شرکت، فروشگاه و یا رستوران شما ساخته شود تا بتوانید مواد غذایی خود را در محل کار نگهداری نمایید. با استفاده از این نوع سردخانه های سایز کوچک و متوسط شما علاوه بر کم کردن هزینه های مختلف دسترسی خود را به مواد اولیه افزایش خواهید داد .  این سردخانه ها به دو دسته سردخانه بالای صفر وزیرصفر تقسیم بندی می شوند که به سردخانه بالای صفر سردخانه پیش سرد نیز گفته می شود.  بنا به نیاز خود بایستی مشخص کنید که تصمیم به ساخت سردخانه از کدام نوع خواهید داشت تا بتوان با یک برآورد هزینه قیمت سردخانه مورد نیاز را مشخص نمود.

 

قیمت سردخانه

 

قیمت سردخانه بنا به نوع استفاده شما بسیار متفاوت خواهد بود. ممکن است شما سردخانه را برای یک محیط بسیار کوچک و برای استفاده های کم در نظر گرفته باشید که در این صورت به نسبت سردخانه های بسیار بزرگ هزینه‌های سرمایه گذاری کمتری را متحمل خواهید شد؛ ولی در کل هزینه ساخت سردخانه به موارد مختلفی بستگی دارد که می توان از آن جمله به این موارد اشاره کرد:

  • سایز سردخانه
  • نوع موتور سردخانه یا همان کمپرسور
  • سیستم برقی سردخانه با توجه به نوع کمپرسور و برق تک فاز یا سه فاز
  • ساندویچ پنل و نوع درب های سردخانه
  • لوله های انتقال حرارت
  • و غیره

 

 

 

 با توجه به مسائل بالا و اختلاف قیمت بسیار زیادی که می‌تواند تغییر هر کدام از این موارد داشته باشد بهتر است پیش از تصمیم به ساخت سردخانه هدف نهایی خود را از ساخت سردخانه مشخص نمایید. برای این منظور بهتر است پیش از اقدام به ساخت سردخانه با متخصصان این حوزه مشورت نمایید تا از اتلاف هزینه های بعدی خود جلوگیری نمایید .

 

آیس بانک

یکی دیگر از تجهیزات سرمایشی که در مکانهای مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد را میتوان آیس بانک دانست. ‏آیس بانک یک سیستم سرمایشی است که در زمانهای غیر از اوج مصرف سعی می‌کند با استفاده از سیستم سرمایشی خود یخ تولید کرده و در زمان های اوج مصرف برای نیازهای سرمایشی از یخ تولید شده استفاده نماید. آیس بانک برای استفاده در سیستم های سرمایشی ساختمان های مختلف می‌تواند در کنار چیلر استفاده گردد. این سیستم برای کاهش هزینه های انرژی می تواند در سطوح زیر زمین قرار گیرد.

 

 

 

موارد استفاده آیس بانک

از آیس بانک می توانید در سرمایش شرکت، کارخانجات، رستوران ها و ساختمان های بزرگ استفاده نمایید تا با استفاده از این سیستم سرمایشی هزینه های برقی خود را به طور چشمگیری کاهش دهید. این سیستم سرمایشی به شما کمک می کند تا بتوانید در مواقعی که ساعات اوج مصرف نیستند سرمایش مورد نیاز را ذخیره نموده و در ساعات اوج مصرف از سرمایش ذخیره شده استفاده نمایید. سیستم های آیس بانک به طور معمول در کنار سیستم های سرمایشی دیگری مانند چیلر تعبیه می شوند تا بتوانند شرایط کمکی را برای این سیستم های سرمایشی ایجاد نمایند .

 

لزوم استفاده از آیس بانک

استفاده از آیس بانک می تواند مزایای بسیار زیادی را برای سیستم سرمایش شما داشته باشد که از آن جمله می‌توان به کاهش هزینه های سرمایه گذاری اولیه، کاهش هزینه های نگهداری، کاهش هزینه های مصرف انرژی و افزایش قابلیت اطمینان سیستم اشاره نمود.

 

 

 

دقت داشته باشید که در سیستم هایی که از آیس بانک استفاده می شود نیازی به داشتن کمپرسور و کندانسور با ظرفیت های بالا که در سیستم سنتی از آن استفاده می شود نیست؛ بنابراین هزینه های سرمایه گذاری اولیه تا میزان بسیار زیادی کاهش خواهد یافت. در این سیستم به خاطر اینکه در طول شبانه‌روز نیازی به فعالیت دائمی آیس بانک نیست، هزینه مصرف انرژی نیز به طور چشم گیری خواهد یافت. سیستم های آیس بانک دارای کمترین قطعات متحرک بوده بنابراین اطمینان آنها در کارکرد و همچنین هزینه‌های نگهداری آن نسبت به سیستم های سرمایشی دیگر بسیار پایین خواهد بود که می‌تواند باعث کاهش هزینه های کلی شما نیز گردد.

 

قیمت آیس بانک

قیمت آیس بانک نیز مانند سردخانه ها به موارد مختلف و متعددی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها را می توان حجم و یا ظرفیت آیس بانک دانست. با توجه به حجم و ظرفیتی که برای آیس بانک در نظر گرفته می‌شود انرژی به میزان ۲۰ تا ۱۰۰ درصد قابل ذخیره و استفاده میباشد. در بررسی هایی که برای برآورد هزینه های سرمایه گذاری اولیه در سیستم آیس بانک انجام می دهید دقت داشته باشید که در این سیستم با یک سرمایه گذاری اولیه می توانید به میزان بسیار زیادی در هزینه های بعدی خود مانند هزینه های مصرف انرژی و نگهداری کاهش داشته باشید .