هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 آذر 1398
ساعت 18:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 9 مرداد 1398 ساعت 18:44 2019-7-31 18:44:09
شناسه خبر : 324911
احتمالا شما نیز بارها با قطع برق مواجه شده اید و پیش آمده است که با قطع برق از فعالیت روزانه خود عقب مانده اید. این حساسیت به قطع برق زمانی زیادتر می‌شود که برق عامل اساسی تر و حیاتی‌تری در کسب و کار شما باشد برای مثال در صورتی که در محل کار خود از یخچال هایی برای نگهداری مواد اولیه خود استفاده می کنید قطع برق می‌تواند ضررهای جبران ناپذیری را به کسب و کار شما وارد نماید و یا در صورتی که شما یک برنامه نویس باشید به احتمال زیاد با قطع برق در صورتی که از سیستم های ذخیره برق مانند یو پی اس استفاده نکنید دچار مشکلات فراوانی خواهید شد.

 در ضمن این نکته قابل توجه در مورد استفاده از سیستم‌های ذخیره برق نیز اینجاست که معمولاً این سیستم ها قابلیت ذخیره برق برای استفاده طولانی مدت را نخواهند داشت، بنابراین بهتر است برای مواقعی که احتمالاً دچار قطع برق خواهید شد از یک موتور برق بنزینی در محل کار و یا خانه خود استفاده نمایید.

 

موتور برق بنزینی چیست؟

 

 

 

موتور برق بنزینی یک سیستم تبدیل حرکت به وجود آمده توسط سوخت بنزین به نیروی برق است که می تواند برای مواقعی که قطع برق اتفاق می افتد استفاده شود. همچنین از موتور برق بنزینی می توان برای فضاهایی که برق وجود ندارد نیز استفاده نمود. موتور برق های بنزینی در مدل ها و مارک های مختلفی به بازار عرضه می شوند که هر کدام از مزایا و معایب مختلفی برخوردار هستند. برای مثال ژنراتور استمفورد و یا موتور برق المکس ژاپن از جمله مارک هایی هستند که در بازار بسیار شناخته شده و قابل اعتماد می باشند.

همانطور که گفته شد از موتور برق می توانید برای مصارفی برق در زمانی که قطع برق اتفاق می افتد و یا جاهایی که برق وجود ندارد استفاده کنید موتور برق بنزینی در سایز های مختلف و ظرفیت های گوناگون در بازار در دسترس خواهد بود برای مثال موتور برق بنزینی کوچک برای سفرهای شما نیز می‌تواند بسیار راهگشا باشد. دقت داشته باشید برای خرید موتور برق بنزینی بایستی علاوه بر انتخاب برند مناسب به برخی از نکات نیز در مورد موتور برق توجه نمایید برای مثال ممکن است شما مارکی ماننده ژنراتور استمفورد و یا موتور برق بنزینی المکس ژاپن را انتخاب نمایید که شما در این انتخاب به احتمال زیاد از کیفیت موتور برق مطمئن خواهید بود ولی برخی نکات فنی نیز بایستی در خرید شما لحاظ گردند.

 

نکات مهم در خرید موتور برق بنزینی

 

زمانی که تصمیم به خرید موتور برق بنزینی گرفتید بایستی برخی این نکات را در مورد مصرف خود و همچنین در مورد موتور برق بنزینی لحاظ نمایید و با توجه به این مشخصه های فنی خرید خود را انجام دهید. این مسائل شامل موارد زیر خواهد بود:

یک) موتور برق را برای کجا خریداری می کنید

در ابتدا بایستی مشخص نمایید که موتور برق بنزینی موردنظر را برای کجا خریداری خواهید کرد. برای مثال ممکن است این موتور برق برای یک واحد مسکونی خریداری شود و یا مجموعه مسکونی ممکن است آن را استفاده نماید، یا دفتر کاری قرار است با برق تولید شده توسط این موتور برق بنزینی روشن بماند؛ در هر کدام از این موارد شرایط و مشخصات فنی موتور برق بنزینی متفاوت خواهد بود.

 

دو) میزان مصرف برق شما چقدر است؟

 

 

 

پس از مشخص کردن مکان مورد نظر برای استفاده از موتور برق بنزینی بایستی مشخص نمایید که در این مکان چه وسایلی قرار است با موتور برق بنزینی روشن بمانند. این مسئله کمک می‌نماید تا بتوانید میزان مصرف این دستگاه ها را اندازه گیری نموده و موتور برق بنزینی با ظرفیت متناسب را خریداری نمایید.

 

سه)  مشخصات دستگاه های مورد نظر شما چیست؟

دقت داشته باشید ممکن است برخی از دستگاه‌ها نسبت به نوسانات برق حساسیت های خاصی داشته باشند. برای این منظور بایستی شما یک موتور برق بنزینی انتخاب نمایید که مجهز به دستگاه نوسان گیر بوده و یا می توانید از مدل های موتور بنزینی مجهز به اینورتر نیز استفاده نمایید. مشخصات فنی دیگری مانند میزان آمپر و ولتاژ دستگاه های مورد نظر نیز بایستی مشخص شده باشند تا دستگاه موتور برق بنزینی خریداری شده متناسب با این مشخصات باشد و به دستگاه های برقی شما آسیبی وارد نکند.

 

 چهار) شرایط محیطی محل مورد نظر را بررسی نمایید.

موتور برق بنزینی می تواند در برابر برخی از عوامل محیطی مانند باران و یا آفتاب حساسیت داشته باشد و یا مقاوم باشد. برای خرید یک دستگاه موتور برق بنزینی مناسب بهتر است پیش از خرید مشخص نمایید که قرار است یک موتور برق بنزینی خود را در چه محیطی مستقر نموده و از آن استفاده نمایید.

 

 پنج) چه افرادی قرار است با این دستگاه کار کنند.

بسیاری از موتور برق های بنزینی به نوعی هندل دستی مجهز هستند که روشن کردن آنها نیاز به مهارت و آموزش قبلی دارد و ممکن است برخی از پرسنل شما نتوانند از این دستگاه استفاده نمایند؛ برخی از دستگاه های موتور برق بنزینی مجهز به نوعی استارت الکتریکی هستند که فقط با فشردن یک دکمه دستگاه موتور برق بنزینی روشن شده و به کار خواهد افتاد در صورتی که موتور برق بنزینی را برای هدف در و یا محل کاری خریداری می نمایید که ممکن است پرسنل شما خانم باشند بهتر است به این نکات ظریف نیز دقت نمایید. دقت داشته باشید که در برخی از مارک های موتور برق بنزینی مانند ژنراتور استمفورد و یا موتور برق المکس ژاپن این نکات به خوبی رعایت شده اند .

 

 شش) چه تجهیزات ایمنی و حرکتی برای موتور برق نیاز دارید؟

در صورتی که قصد دارید موتور برق را به عنوان یک دستگاه متحرک خریداری نمایید، بهتر است به همه فازها و هم چنین تجهیزاتی که برای جابجایی نیاز دارید دقت کنید. برای مثال برخی از موتور برق بنزینی ها حجم مناسبی برای جابجایی دارند و یا دستگیره هایی به طور مناسب برای جابجایی در آنها تعبیه شده است که می‌تواند جابجا کردن موتور برق بنزینی را برای شما آسان تر نماید. برخی از دستگاه های موتور برق بنزینی نیز به چرخ هایی مجهز هستند که به راحتی می‌توان آنها را بر روی زمین جابجا نمود.