هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 25 تير 1399
ساعت 22:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 9 مرداد 1398 ساعت 14:44
چهارشنبه 9 مرداد 1398 14:05 ساعت
2019-7-31 14:44:54
شناسه خبر : 324889
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس توضیحاتی درباره زمان اجرایی شدن مصوبه هیئت وزیران درباره حذف ۴ صفر از پول ملی ارائه کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس توضیحاتی درباره زمان اجرایی شدن مصوبه هیئت وزیران درباره حذف ۴ صفر از پول ملی ارائه کرد.
 
محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه هیئت  وزیران درباره حذف 4 صفر از پول ملی، گفت: این مصوبه هیئت  وزیران باید در غالب لایحه به مجلس ارسال شود تا پس از تصویب در قوه مقننه اجرایی شود.
 
وی با بیان اینکه پیش از این نمایندگان جلساتی را با رئیس کل بانک مرکزی و دولتی‌ها درباره حذف 4 صفر از پول ملی داشتند، افزود: مجلس نیز با این اقدام دولت موافق است، چون کار کارشناسی بر روی این موضوع انجام شده است.با این اقدام، تمام محاسبه‌های بخش حسابداری تغییر یافته و اسناد و مدارک عوض می‌شود.
 
نماینده کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه پیش از اینکه دولت کار کارشناسی درباره حذف 4 صفر از پول ملی را آغاز کند رایزنی های نیز با مجلس داشت، اضافه کرد: همان زمان نیز مجلس اعلام کرد این اقدام با کارکارشناسی می تواند اقدام مناسبی باشد.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه حذف 4 صفر از پول ملی در قالب لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی به مجلس ارائه خواهد شد، افزود: این لایحه حدود 20 ماده دارد که به صورت عادی به مجلس ارائه خواهد شد تا مورد بررسی قرار گیرد.
 
پورابراهیمی درباره مزیت‌های حذف 4 صفر از پول ملی، گفت: با حذف 4 صفر ساده‌سازی عددها صورت می‌گیرد و تقریبا محاسبه عددها آسان تر می‌شود و همچنین مراودات در  بورس و شبکه بانکی کشور نیز ساده‌سازی می‌شود.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به کاهش ارزش پول در سال‌های گذشته حتما باید اصلاح اعداد و ارقام در دستور کار قرار گیرد.
 
منبع:تسنیم