98/5/7 - 09:29 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 324595
معاون فرماندهی ارتش در حوزه غرب افغانستان گفت: هزار نظامی جدید برای تامین امنیت انتخابات به ولایت‌های غرب این کشور اعزام خواهند شد.
معاون فرماندهی ارتش در حوزه غرب افغانستان گفت: هزار نظامی جدید برای تامین امنیت انتخابات به ولایت‌های غرب این کشور اعزام خواهند شد.
 
«ژنرال روح الله خلیل اغلو» معاون فرماندهی ارتش در حوزه غرب افغانستان در گفتگو با خبرنگاران در مقر فرماندهی ارتش 207 ظفر در هرات گفت: هزار و 200 نفر از سربازان تازه نفس آموزش نظامی لازم را در این مرکز آموزشی گذرانده و آماده اعزام به مناطق مختلف افغانستان هستند.
 
وی اضافه کرد: این نیروهای تازه نفس با تمامی سلاح‌های پیشرفته و به روز آشنایی داشته و در میدان‌های نبرد با روش‌های جدید با طالبان مقابله خواهند کرد.
 
خلیل اغلو ادامه داد: این نیروهای آموزش دیده در این مرحله به ولایتهای غربی افغانستان اعزام خواهند شد و یکی از وظایف مهم این نیروها تامین امنیت روز انتخابات در این ولایات است.
 
از طرف دیگر نیز «نذیر احمدخان» فرمانده آموزش‌های نظامی نیروهای ارتش در پایگاه ارتش حوزه غرب افغانستان گفت:این سربازان تازه نفس پس از پشت سر گذاشتن 12 هفته آموزشهای فشرده نظامی و پیشرفته و آشنایی با سلاح های مختلف فارغ التحصیل شدند.
 
وی بیان داشت: این چهلمین دوره سربازان تازه نفس ارتش برای تامین امنیت در ولایات حوزه غرب افغانستان است و این روند نیز ادامه خواهد داشت.
 
 مسئولان فرماندهی ارتش در حوزه غرب افغانستان تاکید دارند که ولایت فراه، غور و بادغیس در حال حاضر از وضعیت امنیتی مناسبی برخوردار نیست و طالبان در این مناطق فعال است. 
 
منبع:فارس