هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 25 دى 1398
ساعت 13:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 2 مرداد 1398 ساعت 09:46 2019-7-24 09:46:58
شناسه خبر : 324251
رئیس جمهور آمریکا به منظور تصمیم‌گیری در مورد تحریم یا عدم تحریم ترکیه با ۴۵ سناتور جمهوری‌خواه دیدار کرد.
رئیس جمهور آمریکا به منظور تصمیم‌گیری در مورد تحریم یا عدم تحریم ترکیه با ۴۵ سناتور جمهوری‌خواه دیدار کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از آناتولی٬ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا٬ بعدازظهر دیروز در کاخ سفید٬ به منظور تصمیم‌گیری در مورد تحریم یا عدم تحریم ترکیه با 45 سناتور جمهوری‌خواه دیدار کرد.
 
در دیدار یک ساعته ترامپ و سناتورهای جمهوری‌خواه٬ افرادی همچون لیندزی گراهام٬ تام کاتن٬ میچ مک کانل٬ راند پاول٬ مارکو روبیو و جیمز ریشچ٬ حضور پیدا کردند.
 
در این دیدار٬ ترامپ از سناتورها خواسته در مورد این موضوع نظر دهند که آیا باید ترکیه به خاطر خرید سامانه موشکی اس 400 از روسیه٬ در چارچوب قوانین موسوم به همکاری با دشمنان آمریکا (CAATSA) مورد تحریم اقتصادی قرار بگیرد یا خیر؟
 
کاخ سفید در مورد نتایج این نشست و تصمیمات ترامپ در مورد ترکیه اطلاعیه‌ای منتشر نکرده است.
 
پیش‌تر برخی از رسانه‌های آمریکایی اعلام کرده بودند که دونالد ترامپ نمی‌خواهد در سالگرد کودتای نافرجام٬ ترکیه را تحریم کند و برای اعلام محتوای تحریم‌ها٬ منتظر فرا رسیدن یک فرصت مناسب است. اما رسانه‌های ترکی وابسته به حزب عدالت و توسعه٬ عمدتاً ابراز امیدواری کرده‌اند که با توجه به برخورد مناسب ترامپ با اردوغان در نشست جی بیست در اوزاکای ژاپن٬ تحریم‌ها و فشارهای سنگینی در انتظار ترکیه نخواهد بود.
 
ترامپ در اوزاکای ژاپن در دیدار با اردوغان و هیات همراه گفته بود: در دوران اوباما٬ به شکل منصفانه با ترکیه رفتار نشد. آنها می‌خواستند از ما پاتریوت بخرند اما آن قدر با تعلل و پاسخ منفی روبرو شدند که ناچار ماندند نیاز دفاعی خود را از جای دیگری برآورده کنند.