هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 06:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 مرداد 1398 ساعت 15:29
سه شنبه 1 مرداد 1398 15:10 ساعت
2019-7-23 15:29:32
شناسه خبر : 324223
مسؤول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان گفت: در استان اصفهان 90 نماز جمعه برقرار می‌شود که سیاست کلی ما، ترجیح کیفیت بر کمیت است، برای مثال در بحث جوان‌گرایی، ائمه جمعه باید جوان باشند و جوانان را به نماز جمعه ترغیب کنند همان‌طوری که تقریباً نیمی از ائمه جمعه استان اصفهان جوان هستند.
مسؤول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان گفت: در استان اصفهان 90 نماز جمعه برقرار می‌شود که سیاست کلی ما، ترجیح کیفیت بر کمیت است، برای مثال در بحث جوان‌گرایی، ائمه جمعه باید جوان باشند و جوانان را به نماز جمعه ترغیب کنند همان‌طوری که تقریباً نیمی از ائمه جمعه استان اصفهان جوان هستند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان پیش از ظهر امروز در نشست خبری ستاد نماز جمعه استان اصفهان به مناسبت چهلمین سال برگزاری نماز جمعه اظهار کرد: مردم باید بدانند که نماز جمعه بزرگ‌ترین صحنه انجام صله‌رحم است چراکه مؤمنان همه باهم برادر هستند و در یک روز هفته از شعاع یک فرسخی در یک مکان جمع می‌شوند و به‌نوعی نماد وحدت و همبستگی است.
 
مسؤول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان بابیان حق نماز جمعه بر عهده مردم ادامه داد: مردم باید این فریضه عبادی سیاسی را واجب دانسته و پیش از خطبه‌ها به‌صورت حماسی در محل برگزاری نماز حاضر باشند و بدانند که این حضور باعث تقویت اسلام و نظام و همچنین تزلزل دشمن خواهد بود.
 
وی با اشاره به وظایف دولت‌مردان و حکومت در قبال نماز جمعه تأکید کرد: در نماز جمعه، خطبه‌ها و تحلیل‌های خطیب، فتنه‌ها را خنثی می‌کند و به‌نوعی سرچشمه راهپیمایی‌های مختلف و مهم، ازجمله روز قدس و 22 بهمن از نماز جمعه و خطبه‌های آن است که موجب تقویت دولت هم داخل کشور و هم در مجامع بین‌المللی خواهد شد و بر همین اساس، دولت و حکومت هم باید بهره‌ای برای نماز جمعه داشته باشند و در بخش‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مشارکت داشته باشند، به‌طور مثال بودجه لازم برای تأمین رفاه مردم که از مهم‌ترین موضوعات مطرح در بحث نماز جمعه است را اختصاص دهد.
 
صالحیان ابراز داشت: در استان اصفهان 90 نماز جمعه برقرار می‌شود که سیاست کلی ما، ترجیح کیفیت بر کمیت است، برای مثال در بحث جوان‌گرایی، باید امامان جمعه جوان باشند و جوانان را به نماز جمعه ترغیب کنند همان‌طوری که تقریباً نیمی از ائمه جمعه استان اصفهان جوان هستند اما باید به بحث جوان‌گرایی در این موضوع به‌صورت پلکانی و آگاهانه پرداخته شود و از طرفی نماز جمعه برای عموم مردم در جهات مختلف مانند بصیرت افزایی، رونق تولید و اقتصادی مفید باشد.
 
حل معضلات جامعه با تبیین جایگاه نماز جمعه ممکن است
 
در ادامه حجت‌الاسلام سید حسین هاشمی نماز جمعه را از برکات انقلاب و تدابیر حکیمانه امام راحل دانست و یادآور شد: احیای نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی، یکی از حرکات بسیار مهم بوده که متأسفانه در طول این سال‌ها، جایگاه آن به‌طور شایسته تبیین نشده که اگر حق آن به‌طور کامل ادا می‌شد، بسیاری از مشکلات امروز جامعه وجود نداشت.
 
رئیس ستاد نماز جمعه اصفهان اذعان داشت: بودجه لازم برای نماز جمعه برنامه‌ریزی و واگذار نمی‌شود درحالی‌که مثلاً برای رده‌های مختلف موسیقی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بودجه تعیین می‌شود.
 
وی در خصوص وظایف رسانه‌ها عنوان کرد: خط دهی و رساندن پیام نماز جمعه باعث افزایش حضور مردم و بهره‌مندی افراد غایب از مطالب آن می‌شود و رسانه‌ها مبلغان این قرارگاه فرهنگی کشور هستند.