هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 17:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 مرداد 1398 ساعت 14:40
سه شنبه 1 مرداد 1398 14:15 ساعت
2019-7-23 14:40:51
شناسه خبر : 324201
رئیس اندیشکده یقین گفت: ایران اسلامی هم اکنون آنچنان در صلابت قرار دارد که اگر کسی بزند، امکان ندارد بتواند فرار کند و باید جوابش را بگیرد.
رئیس اندیشکده یقین گفت: ایران اسلامی هم اکنون آنچنان در صلابت قرار دارد که اگر کسی بزند، امکان ندارد بتواند فرار کند و باید جوابش را بگیرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم،‌ حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین در جمع دانشجویان طرح ولایت گفت: خط امام خط انبیا و ائمه است و  از آدم تا خاتم و از علی(ع) تا انتهای زمان در آخرالزمان در زمان عصر پس از ظهور این خط در یک مسیر ممتد ادامه دارد.
 
وی در ادامه گفت: کسی که از خط انبیا و ائمه خارج شود، طبیعی است که از صراط مستقیم خارج شده است و طلب ما «اهدنا الصراط المستقیم» بوده است. برای اینکه راه را گم نکنیم رازش در گم نکردن راه انبیا است که در عصر غیبت در مفهومی عام به نام ولایت جمع شده است که نماد ان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است.
 
عباسی با اشاره به دهه کرامت گفت : آمدن و رفتن ولادت ها و تقویمی برخورد کردن با آنان مناسب نیست و باید به صورت معرفتی با این ولادت ها و شهادت ها برخورد کرد. از دلایل بروز جمهوری اسلامی حضور امام رضا(ع) و حضرت معصومه است. اولین باری است که اهل دین می توانند با حضور نائب امام عصر و حضور مردمی و با آزمون و خطا کردن، 40 سال حکومت دینی را رقم بزنند.
 
وی درادامه سخنان خود افزود : ما گام اول را طی کرده ایم و درگیر گام دوم هستیم. اصل دوره تمدن سازی در دوره شما شکل میگیرد چرا که تا سال 1440 شما دوره ی جوانی خود را پشت سر گذاشته اید.
 
 رئیس اندیشکده یقین تاکید کرد: در حوزه گام دوم مد نظر مقام معظم رهبری، کار نظری تئوریک بشود، صرفا این 7 توصیه ای که به نسل شما جوانان کرده اند به توصیف این موارد محدود ختم نشود. یعنی چه ابعادی را مدنظر قرار دهیم و چه ملاحظاتی داشته باشیم که این موارد رقم بخورد.
 
عباسی در ادامه گفت: مهمترین الگوی تحقق گام دوم انقلاب زندگی انبیا و ائمه است. نسل شما باید روش تهدید شناسی و روند تبدیل تهدید به فرصت را بداند.
 
وی با اشاره به مدل شیعه در دوران تاریخ گفت: شیعه مدلش صدف است که اگر سنگی درون آن بیندازی نمی‌میرد و آن را به مروارید تبدیل می کند. پایه اینکه نسل جوان انقلابی ما بتواند تمدن ساز شود این است که از مرحله اسلام به مرحله ایمان برسد.
 
 عباسی با اشاره به ساخته های رسانه ای جهان غرب گفت: درفصل سوم سریال «هام لند»،در ابتدای مذاکرات هسته ای ، آمریکایی ها استهاله نظام را با نفوذ در سپاه به نمایش می گذارند و باید گفت سوپرکماندوهایی که در خلیج فارس دستگیر شدند و خود را خیس کردند،این ها می خواهند ایران را تغییر رژیم دهند!
 
وی افزود: ایران اسلامی هم اکنون آنچنان در صلابت قرار دارد که اگر کسی بزند، امکان ندارد بتواند فرار کند و باید جوابش را بگیرد.
 
 عباسی گفت: ما در حال تمدن سازی و ارائه رویای اسلامی_ایرانی هستیم. سیستم عامل جهانی پس از مرگ ایدئولوژی آمریکایی در 15 سال آینده، سیستم عامل اسلامی است. دولت پیرها کنار خواهند رفت و دولت جوان انقلابی سرکار خواهد آمد.