هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 19 مرداد 1399
ساعت 12:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 مرداد 1398 ساعت 12:32
سه شنبه 1 مرداد 1398 12:19 ساعت
2019-7-23 12:32:40
شناسه خبر : 324177
روز دوشنبه نظامیان رژیم اشغالگر قدس با چندین بولدوز شروع به تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در شرق قدس اشغالی کردند که این اقدام واکنش‌های اعتراض آمیز زیادی در سطح بین المللی به دنبال داشت.
روز دوشنبه نظامیان رژیم اشغالگر قدس با چندین بولدوز شروع به تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در شرق قدس اشغالی کردند که این اقدام واکنش‌های اعتراض آمیز زیادی در سطح بین المللی به دنبال داشت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از  الجزیره، دیروز سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و چندین کشور تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در منطقه صور باهر در جنوب شرقی قدس اشغالی را توسط نیروهای اشغالگر محکوم کردند.
 
نیروهای اشغالگر 16 ساختمان به اضافه حدود صد آپارتمان مسکونی در محله وادی الحمص در منطقه صور باهر را تخریب کردند.
 
فرحان حق معاون سخنگوی سازمان ملل متحد اعلام کرد که تخریب املاک شخصی در مناطق اشغالی مجاز نیست؛ مگر اینکه ضرورت نظامی ایجاب کند. لازم به ذکر است که این اقدام اخیر نیروهای اشغالگر در تخریب منازل شخصی فلسطینیان در صورباهر منطبق با این تبصره نیست.
 
فرحان حق به نقل از مسئولان ارشد در سازمان ملل متحد تاکید کرد که عملیات تخریب منازل فلسطینیان در صور باهر، برخلاف تعهدات رژیم صهیونیستی به قوانین بین المللی است.
 
از سوی دیگر اتحادیه اروپا اعلام کرد که سیاست شهرک سازی رژیم صهیونیستی و اقداماتی که در راستای آن انجام می دهد، از جمله عملیات انتقال اجباری فلسطینیان و اخراج و تخریب منازل و مصادره آنها، کاملا برخلاق قوانین بین المللی است.
 
اتحادیه اروپا همچنین از مقامات صهیونیست خواست تا فورا عملیات تخریب مستمر منازل فلسطینیان را متوقف کنند.
 
در همین راستا، فرانسه نیز تخریب منازل فلسطینیان توسط نیروهای اشغالگر را محکوم کرد و آن را مخالف قوانین بین المللی دانست.
 
همچنین دولت قطر نیز این اقدام را محکوم و وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که عملیات تخریب منازل فلسطینیان، تجاوز به حقوق تاریخی ملت فلسطین و یک جنایت ضد انسانی است که بی توجهی رژیم صهیونیستی به قوانین و قطعنامه های بین المللی را نشان می دهد.
 
وزارت خارجه قطر در ادامه تاکید کرد که این جنایت نیازمند مداخله فوری بین المللی به منظور توقف این عملیات و حمایت از ملت فلسطین است.
 
اردن نیز از طریق بیانیه سفیان قضاه سخنگوی رسمی وزارت خارجه خود، این عملیات را محکوم کرد و خواستار توقف فوری آن شد.
 
سفیان قضاه همچنین در این بیانیه بر رد سیاست های شهرک سازی رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی از جمله شرق قدس و سایر اقدامات صهیونیست ها در راستای اسکان اجباری آوارگان فلسطینی تاکید کرد.
 
سازمان آزادی بخش فلسطین تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در منطقه صور باهر را به عنوان یک جنایت جنگی و نسل کشی از سوی حاکمیت تروریستی شهرک نشین ها توصیف کرد.
 
در همین راستا، جنبش جهاد اسلامی نیز این اقدام را جنایت دانست و آن را قتل عام فلسطینیان توصیف کرد. جنبش جهاد اسلامی همچنین افزود این تجاوزات نتیجه مستقیم برنامه های آمریکا در منطقه و عادی سازی تدریجی با رژیم اشغالگر است. این جنبش همچنین بر انتفاضه و مقابله با این اقدام تاکید کرد.
 
جنبش مقاومت اسلامی هم خواستار بازگذاشتن دست مقاومت در کرانه باختری شد و اعلام کرد که فلسطینیان باید یک واکنش قاطع بر اساس برنامه های ملی در حفاظت از قدس و هویت آن ضد صهیونیست ها نشان دهند.
 
مقامات صهیونیست مدعی شده اند که این ساختمان ها در مناطقی که ساخت و ساز ممنوع است بنا شده اند؛ اما تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد که صاحبان این خانه ها مجوز ساخت و ساز از مقامات فلسطینی دریافت کرده اند.