هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 17:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 مرداد 1398 ساعت 10:28
سه شنبه 1 مرداد 1398 10:14 ساعت
2019-7-23 10:28:56
شناسه خبر : 324155
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ادامه آزادراه همت تا کرج در سه ماهه آینده تکمیل خواهد شد، گفت: معارضانی در این پروژه وجود دارد که برای رفع آن 25 میلیارد تومان به صورت نقد نیاز دایم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ادامه آزادراه همت تا کرج در سه ماهه آینده تکمیل خواهد شد، گفت: معارضانی در این پروژه وجود دارد که برای رفع آن 25 میلیارد تومان به صورت نقد نیاز دایم.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، خیرالله خادمی امروز در حاشیه بازدید معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر راه و شهرسازی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پروژه ادامه آزادراه همت تا کرج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 2 هزار و 217 کیلومتر آزادراه داریم که زیر بار عبور ترافیک است، 5 هزار کیلومتر آزادراه برای اجرا در دست مطالعه است، ضمن آنکه یک هزار و 116 کیلومتر آزادراه نیز در دستورکارداریم.
 
وی ادامه داد: در سال‌های 98 و 99 تعداد 7 آزادراه در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور توضیح داد: منطقه یک آزادراه تهران - شمال در آینده‌ای نزدیک افتتاح می‌شود، کنارگذر جنوبی تهران به طول 158 کیلومتر 70 درصد رشد دارد و استان البرز و تهران را از گره ترافیکی نجات می‌دهد. 
 
* 4 پروژه آزادراهی که در آینده نزدیک افتتاح می‌شود
 
خادمی ادامه داد: آزادراه همت تا کرج به طول 14.6 کیلومتر، کنارگذر شرقی اصفهان به طول 63 کیلومتر، آزادراه خرم‌آباد - بروجرود به طول 67 کیلومتر با 80 درصد پیشرفت فیزیکی و آزادراه ارومیه - تبریز قطعه چهار از پروژه‌هایی است که در آینده نزدیک تکمیل می‌شود. 
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: آزادراه اصفهان - شیراز به طول 224 کیلومتر هم از ایزدخواست در حال احداث است که جزو هفت پروژه محسوب می‌شود. 
 
خادمی افزود: جمعاً 586 کیلومتر آزادراه در آستانه افتتاح داریم که اگر افتتاح شود در این دو سال 26 درصد به طول آزادراه‌های کشور اضافه می‌کند.
 
وی گفت: 8 هزار و 100 میلیارد تومان برای این آزادراه‌ها هزینه شده است و هزینه روی زمین ما 20 هزار میلیارد تومان است و 3 هزار و 400 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز داریم که سهم دولت 1400 میلیارد تومان و سهم بخش خصوصی 2 هزار میلیارد تومان است.
 
* 25 میلیارد تومان در پروژه آزادراه همت -کرج معارض داریم
 
وی بیان کرد: پروژه آزادراه همت تا کرج به طول 14.6 کیلومتر در سه قطعه اجرا می‌شود که قطعه اول به طول 5.5 کیلومتر زیربار عبور رفته است، قطعه دوم به طول 4.5 کیلومتر در حال احداث است و قطعه سوم به جاده چالوس در شمال کرج متصل می‌شود. 
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تأکید کرد: برای کاهش ترافیک عبوری به سمت غرب باید اتصال‌ها برقرار شود، این پروژه ادامه همت تا کرج 85 درصد رشد دارد و تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. 
 
خادمی گفت: 25 میلیارد تومان در پروژه آزادراه همت تا کرج معارض داریم که 20 میلیارد تومان در بخش رمپ و لوپ‌ها است، ضمن آنکه 5 واحد مسکونی و 5 مرکز تفریحی و استراحتگاهی جزو معارض آن محسوب می‌شوند.
 
وی افزود: در بازدید اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه از آزادراه تهران - شمال و ادامه آزادراه همت تا کرج 300 میلیارد تومان به منطقه یک تهران - شمال و 100 میلیارد تومان به ادامه همت تا کرج ابلاغ شد که از محل اسناد خزانه است، اما تملک اراضی باید نقدی باشد. 
 
* اعزام هیأت هشت نفره به عراق برای پیگیری‌های احداث راه‌آهن شلمچه - بصره
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه برای احداث خط آهن شلمچه - بصره آماده هستیم،‌ اظهار داشت:‌ ابتدا باید کشور عراق اراضی را دراختیار ما قرار دهد، البته آنجا منطقه جنگی بوده است و ضرورت دارد پاکسازی اراضی هم انجام شود.
 
وی ادامه داد:‌هفته آینده تیم هشت نفره ما از محل احداث خط آهن در عراق بازدید می‌کند و جلساتی خواهند داشت.
 
وی گفت:‌کشور عراق بنیاد مستضعفان را به عنوان پیمانکار و سرمایه‌گذار این پروژه پذیرفته است.