هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 17:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 1 مرداد 1398 ساعت 09:37
سه شنبه 1 مرداد 1398 08:57 ساعت
2019-7-23 09:37:21
شناسه خبر : 324137
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد معاون مدیرکل این نهاد که زمانی در دولت آمریکا سِمت داشته، به‌طور موقت جانشین یوکیا آمانو خواهد شد.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد معاون مدیرکل این نهاد که زمانی در دولت آمریکا سِمت داشته، به‌طور موقت جانشین یوکیا آمانو خواهد شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم ، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه اعلام کرد «مری آلیس هیوارد» از امروز به‌طور موقت جانشین «یوکیا آمانو» فقید خواهد شد و وظایف مدیرکلی این نهاد بین‌المللی را به‌عهده خواهد گرفت.
 
مری آلیس هیوارد ملّیت آمریکایی دارد و از سال 2016 معاون مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده است. وی قبل از سال 2009 در حوزه منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای در دولت آمریکا فعالیت می‌کرده است.
 
پیش از این رسانه‌ها از «رافائل گروسی» نماینده آرژانتین در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و «کورنل فروتا» از رومانی که مذاکره‌کننده ارشد آژانس و مدیر دفتر آمانو بوده است، به‌عنوان مهم‌ترین نامزدهای جانشینی آمانو نام برده بودند.
 
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صبح روز دوشنبه در نامه‌ای به کشورهای عضو این سازمان، از درگذشت یوکیا آمانو مدیرکل این آژانس خبر داد.
 
هفته گذشته دیپلمات‌های آگاه و مطلع اعلام کرده‌ بودند یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دچار یک بیماری ناشناخته است و قصد دارد در ماه مارس سال آینده زودتر از موعد از این سمت کناره‌گیری کند.
 
آمانو دیپلمات 72ساله ژاپنی در سال 2017 میلادی برای سومین دوره چهارساله تا نوامبر 2021 میلادی به‌عنوان مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتخاب شده بود.