هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 18 تير 1399
ساعت 19:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 31 تير 1398 ساعت 11:56
دوشنبه 31 تير 1398 11:51 ساعت
2019-7-22 11:56:13
شناسه خبر : 324108
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در سه ماهه اخیر 4129 نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند.

به گزارش فارس، مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس راه با حضور سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در سالن همایش‌های شهرک آزمایش برگزار شد.

 

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا با تشکر از زحمات سردار حمیدی در سمت رئیس پلیس راه، مسئولیت پلیس راه را بسیار خطیر ارزیابی کرد واظهار داشت: ایشان و همه همکارانشان در استان‌ها،‌ شهرستان‌ها و پاسگاه‌ها در سرما،‌گرما، بارش و برف به صورت شبانه‌روزی به خدمت‌گذاری مشغولند و در این روزها که سفر به شرایط عادی تبدیل شده (به دلیل ارزانی بنزین و ...) همواره تردد در جاده‌ها را شاهدیم که این تردد در روزهای تعطیل به اوج  خود می‌رسد. 

 

رئیس پلیس راهور ناجا از تلاش‌های سردار حمیدی و همکاری ایشان با وزارت راه و احداث پاسگاه‌ها، نصب سامانه حمل و نقل در کشور و همچنین اجرای گشت‌های نامحسوس پلیس راه تشکر کرد. 

 

این مقام ارشد راهور کشور به عملکرد دستگاه‌های امدادی در نوروز امسال پرداخت و اظهار داشت: با 107 هزار نفر نیرو که از پلیس،‌اورژانس، هلال احمر و سایر دستگاه‌های خدماتی و امدادی بودند توانستیم در 20 روز با تلاش شبانه‌روزی و همدلی 17.6 تصادفات را کاهش دهیم. 

 

وی گفت: اگر همین دستگاه‌ها با همدلی و هم‌افزایی خدمت کنند می‌توانیم کاهش 2.1 درصدی را که در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده را رقم زنیم. 

 

سردار هادیانفر تصریح کرد:  حضور شبانه‌روزی 107 هزار نیرو در 365 روز غیر ممکن است بنابراین باید تجهیزات را به روز کرده و ناوگان را توسعه دهیم؛ این توسعه و بروزرسانی ناوگان هم در پلیس راه،‌ هم در اورژانس و هم در سایر دستگاه‌های امدادی و کمک‌رسان باید صورت بگیرد. 

 

وی با بیان این مطلب که 33 دستگاه در حوزه حوادث جاده‌های نقش دارند اعلام کرد: در سال گذشته 17 هزار و 318  نفر در جاده‌ها جان خود را از دست داده و 365 هزار نفر مصدوم شدند گرچه کاهش کشته داشتیم ولی این کافی نیست. 

 

 رئیس پلیس راهور ناجا به مکاتبات پلیس راهور با مجلس و دولت در جهت هم‌افزایی و اهتمام با وزیر راه، وزیر کشور و وزیر بهداشت پرداخت و گفت: پیش تفاهم‌نامه‌ای به فرمانده ناجا در این خصوص ارسال کرده‌ایم. 

 

وی با تاکید بر این مطلب که فقط اراده و  انگیزه ما کافی نیست اعلام کرد: ما نیازمند توسعه تجهیزات و نوسازی ناوگان پلیس راهور هستیم. 

 

سردار هادیانفر گفت: در سه ماه اخیر 4129  نفر کشته شدند و 80 درصد تصادفات به دلیل سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی بوده است. 

 

این مقام ارشد راهور ناجا به حوادث ناوگان حمل و نقل عمومی پرداخت و گفت: رانندگان حمل و نقل عمومی کمتر استراحت کرده و بیشتر حرکت می‌کنند و متاسفانه یک غفلت کوچک و یا یک لحظه چشم بر هم زدن به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی می‌تواند واژگونی خودرو را رقم بزند. 

 

وی با بیان این مطلب که برای کاهش تصادفات و حوادث نیازمند فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی هستیم به انتقاد از عملکرد صدا و سیما پرداخت و خاطرنشان کرد: صدا و سیما از ما میلیاردی پول می‌خواهد تا تغییر رفتار را استارت داند در صورتی که صدا و سیما به عنوان وظیفه شرعی و دینی خود باید به این بحث ورود کند.