هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 تير 1398 ساعت 15:38 2019-7-21 15:38:19
شناسه خبر : 324098
تلویزیون "ان بی سی" فاش کرد که صدها سرباز، چندین جنگنده و سامانه موشکی آمریکایی از یک ماه پیش در پایگاه هوایی "امیر سلطان" در جنوب ریاض پایتخت عربستان مستقر شده اند.
تلویزیون "ان بی سی" فاش کرد که صدها سرباز، چندین جنگنده و سامانه موشکی آمریکایی از یک ماه پیش در پایگاه هوایی "امیر سلطان" در جنوب ریاض پایتخت عربستان مستقر شده اند.
 
یک روز بعد از اعلام موافقت "سلمان بن عبدالعزیز" شاه سعودی با استقرار نیروهای آمریکا در عربستان که گفته شده هدف از آن تحکیم همکاری مشترک در دفاع از ثبات و امنیت منطقه است، این تلویزیون اعلام کرد که ارتش آمریکا انتقال تجهیزات و نیروهای خود را ماه گذشته میلادی آغاز کرده و بکارگیری آنها از سر گرفته می‌شود.
 
ان بی سی به نقل از مقامات نظامی آمریکا افزود که در هفته‌های آینده شاهد استقرار هواپیماهای جنگنده و سامانه دفاع موشکی دور برد در این پایگاه خواهیم بود و عربستان با پرداخت هزینه‌های مالی این اقدام موافقت کرده است.
 
این شبکه آمریکایی خاطر نشان کرد که تعدادی سربازان آمریکایی که در این پایگاه مستقر شده‌اند با رسیدن نیروهای هوایی جدید بیش از ۵۰۰ تن خواهد شد.
 
خبرگزاری رسمی عربستان (واس) بامداد شنبه گزارش داد؛ شاه سعودی با اعزام نیروهای اضافی آمریکا به پایگاه امیر سلطان در نزدیکی ریاض موافقت کرده است.
 
اعلام آمادگی عربستان برای میزبانی از نظامیان واشنگتن، پس از تصمیم آمریکا برای اعزام ۵۰۰ نظامی جدید به این پایگاه هوایی صورت می‌گیرد.
 
آمریکا ماه گذشته نیز اعلام کرد که یکهزار نیروی دیگر به خاورمیانه اعزام می‌کند، اما محل اعزام آنها را اعلام نکرد.
 
اعزام نظامیان جدید آمریکا به عربستان به معنای بازگشت آنان به سعودی پس از ۱۶ سال است.
 
"مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا ماه می گذشته اعلام کرد که فروش سلاح به متحدان واشنگتن در خاورمیانه را تسریع می‌کند. به گفته پمپئو، این معامله‌های تسلیحاتی ۸.۱ میلیارد دلار ارزش دارد.
 
وی گفته بود که با استناد به قوانین اضطراری مربوط به فروش سلاح، ۲۲ قرارداد تسلیحاتی با عربستان، امارات و اردن را تأیید کرده است؛ اما مجلس نمایندگان آمریکا به ممنوعیت فروش میلیاردها دلار سلاح به عربستان و امارات رأی داد.
 
منبع:ایرنا