هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 23:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 تير 1398 ساعت 15:00
يكشنبه 30 تير 1398 14:42 ساعت
2019-7-21 15:00:28
شناسه خبر : 324081
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری در سطح استان اصفهان طرحی برای ساماندهی صندوق‌های معابر که در محل‌های کم تردد و همچنین در معرض خطر سرقت قرار دارند، آغاز شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری در سطح استان اصفهان طرحی برای ساماندهی صندوق‌های معابر که در محل‌های کم تردد و همچنین در معرض خطر سرقت قرار دارند، آغاز شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، محمدرضا متین‌پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که نزدیک به 458 هزار صندوق صدقه بزرگ، متوسط و کوچک در معابر، اماکن عمومی و منازل شهروندان اصفهانی توزیع ‌شده است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری در سطح استان اصفهان طرحی برای ساماندهی صندوق‌های معابر که در محل‌های کم تردد و همچنین در معرض خطر سرقت قرار دارند، آغاز شده است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان خاطرنشان کرد: برای اتمام این طرح زمان خاصی در نظر گرفته نشده و اقدامی است که به مرور پس از شناسایی صندوق‌هایی که در مکان خوبی نیستند، انجام می‌شود.
 
وی در تشریح این طرح افزود: به‌ جای این صندوق‌ها یک تابلوی اطلاع‌رسانی در رابطه با روش‌های الکترونیکی و غیرحضوری پرداخت صدقه و سایر کمک‌ها نصب می‌شود.
 
متین‌پور توضیح داد: کد پرداخت #031*8877*، سامانه پیامکی 8877، نرم‌افزارهای سنا و سکه، سامانه پرداخت 096887 در بستر تلفن همراه و ثابت و همچنین پایگاه اینترنتی emdad.ir در بستر اینترنت جهت پرداخت الکترونیکی صدقات در اختیار مردم نیکوکار استان اصفهان قرار دارد.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان به این نکته اشاره کرد که الکترونیکی شدن پرداخت صدقه به صرفه‌جویی در هزینه‌های عملیاتی و همچنین افزایش سرعت انتقال کمک‌های مردمی به نیازمندان کمک می‌کند و گفت: کلیه هزینه‌های مربوط به تخلیه، گسترش و تعمیر و نگهداری صندوق‌های صدقه از محل بودجه دولتی کمیته امداد اصفهان تأمین می‌شود و ریالی از صدقه پرداختی توسط مردم در این زمینه هزینه نمی‌شود.
 
وی در ادامه تصریح کرد: جمع‌آوری صدقه به روش سنتی و با استفاده از صندوق‌های فیزیکی به قوت خود باقی است و جایگزینی این صندوق‌ها با روش‌های الکترونیکی در یک روند بلندمدت دنبال می‌شود.
 
متین‌پور با بیان این‌که فناوری‌های ارتباطی و روش‌های الکترونیکی پرداخت در کشور به طور روزافزون در حال گسترش است، عنوان کرد: کمیته امداد هم‌راستا با جدیدترین تحولات روز در این زمینه سامانه‌های گوناگونی برای تسهیل مشارکت مردم در امر خیر و احسان ایجاد کرده و راهبرد کمیته امداد در همه زمینه‌ها و به‌ ویژه جمع‌آوری کمک‌های مردمی حرکت به سمت گسترش روش‌های الکترونیکی و غیرحضوری است.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان از افزایش 11.7 درصدی پرداخت صدقه توسط مردم استان اصفهان در 3 ماهه ابتدایی سال 98 نسبت به مدت مشابه سال گذشته نیز خبر داد و عنوان کرد: نیکوکاران استان اصفهان در 3 ماهه نخست امسال بیش از 7 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند.
 
وی همچنین اذعان کرد: کمک‌های مردمی به این نهاد در چهار دسته کلی صدقه، زکات، اکرام ایتام و فرزندان محسنین و کمک‌های مبتنی بر نیاز مددجویان، قابل جمع‌بندی است که در 3 ‌ماهه نخست امسال شاهد رشد چشمگیر انواع کمک‌های مردمی بوده‌ایم.
 
متین‌پور در پایان ابراز کرد: افزایش کمک‌های مردمی اصفهانی‌ها به دلیل خیراندیشی و مسئولیت‌پذیری مردم استان اصفهان است، در حالی که در سال‌های سختی از نظر اقتصادی قرار داریم و تنگناهای معیشتی همه خانوارهای شهری و روستایی در استان را درگیر کرده است.