هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 تير 1398 ساعت 13:16 2019-7-21 13:16:19
شناسه خبر : 324048
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت می‌خواهد هزینه‌ها و اعتبارات را مدیریت و از این طریق به صداوسیما فشار وارد کند که این کار توجیه منطقی ندارد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت می‌خواهد هزینه‌ها و اعتبارات را مدیریت و از این طریق به صداوسیما فشار وارد کند که این کار توجیه منطقی ندارد.
 
محمد اسماعیل سعیدی با اشاره به سریال گاندو اظهار داشت: این سریال طبق اسناد و مدارک واقعی ساخته شده بود و روایتش به‌نوعی عملکرد خوب امنیتی در مورد مسائل کشور است که وجه دیگری از اقتدار کشور را به‌تصویر می‌کشید.
 
وی افزود: موضوع نفوذ در جمهوری اسلامی یک واقعیت غیرقابل انکار است و این سریال پرمخاطب توانست گوشه‌ای از پروژه نفوذ را به‌تصویر بکشد.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مباحثی که پیرامون کاهش بودجه صداوسیما به‌خاطر پخش سریال گاندو مطرح شده است خاطرنشان کرد: دولت می‌خواهد هزینه‌ها و اعتبارات را مدیریت و از این طریق به صداوسیما فشار وارد کند که این کار توجیه منطقی ندارد و باعث می‌شود قضاوت و دقت نظری که مردم دارند احساساتشان جریحه‌دار شود و این کار به‌ضرر آن‌هایی است که می‌خواهند این نوع رفتار و برخوردها را داشته باشند.
 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: دولت باید از این موضوع حمایت و استقبال می‌کرد چرا که این پرونده باعث شد دولت صاحب 1.7 میلیارد دلار شود لذا دولت باید به مسئولین این پرونده مدال افتخار ملی اعطا می‌کرد.
 
وی یادآور شد: در مجلس شورای اسلامی نیز عده زیادی از نمایندگان به‌خاطر پخش سریال گاندو و تقاضای ادامه این نوع تولیدات، از ریاست صدا و سیما حمایت کردند و در کمیسیون فرهنگی نیز پیشنهاداتی در خصوص تجلیل از عوامل و دست‌اندرکاران این سریال داده‌ایم.
 
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با اشاره به ضرورت تجلیل از عوامل سریال گاندو تصریح کرد: این سریال که مورد استقبال جمعیت کثیری از مردم کشور شد، باعث شد مردم بیشتر به آینده کشورشان امیدوار شوند، و باید از عوامل و دست‌اندرکاران این سریال تجلیل کرده تا در تولید چنین سریال‌هایی انگیزه بیشتری داشته باشند.
 
سعیدی با بیان اینکه سریال گاندو توانست اقتدار حافظان امنیت و سربازان گمنام را به‌خوبی به‌تصویر بکشد اضافه کرد: این افراد و شخصیت‌هایی که به‌صورت گمنام در تأمین امنیت کشور به‌صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند و بی‌وقفه و مستمر از خانواده و حقوق فردی و شخصی که دارند ایثار می‌کنند، در این نوع پروژه‌ها تلاش می‌کنند که جلوی پروژه نفوذ را بگیرند چراکه اگر مشکلات امنیتی ایجاد شود کشور دچار گرفتاری‌هایی زیاد می‌شود.
 
«گاندو» برگرفته از پرونده جیسون رضاییان است؛ جیسون رضاییان خبرنگار ایرانی آمریکایی واشنگتن پست در ایران است که چند سال به‌جرم جاسوسی بازداشت شده بود و در دی سال 1394 یک پای مبادله تاریخی ایران و آمریکا شد. پیام دهکردی در نقش «جیسون رضاییان» فردی که چند سالی را به‌اتهام جاسوسی در ایران بازداشت بود، بازی کرده است.
 
منبع:تسنیم