هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 19 آذر 1398
ساعت 15:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 تير 1398 ساعت 13:09 2019-7-21 13:09:30
شناسه خبر : 324045
مسعود فرشی‌فرید، نامزد انتخابات اخیر اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از اعتراض گروهی از نامزدها به روند برگزرای انتخابات به هیئت نظارت بر انتخابات اتحادیه‌های صنفی وزارت صمت خبر داد.
مسعود فرشی‌فرید، نامزد انتخابات اخیر اتحادیه چاپخانه‌داران تهران از اعتراض گروهی از نامزدها به روند برگزرای انتخابات به هیئت نظارت بر انتخابات اتحادیه‌های صنفی وزارت صمت خبر داد.
 
مسعود فرشی‌فرید، نامزد انتخابات هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران، از اعتراض گروهی از نامزدها به نحوه برگزاری و نتیجه انتخابات اخیر این اتحادیه به هیأت نظارت خبر داد و گفت:‌ من و آقایان احمد ابوالحسنی‌، احمدرضا اعتماد‌مظاهری، وحید محمدی، محمود‌آبادی،‌ حامد مدنی و بهمن پورمند پس از برگزاری انتخابات اخیر اتحادیه چاپخانه‌داران مراتب اعتراض خود را به هیئت نظارت ارسال کردیم.
 
وی ادامه داد: در این دوره انتخابات،‌ بررسی صلاحیت نامزدها در کمیته تطبیق با انتقاداتی همراه بود،‌ حراست وزارت صمت نیز برخی سوابق مشکوک نامزدها را نادیده گرفته است.
 
فرشی‌فرید تصریح کرد: اما ایراد اصلی که ما به انتخابات وارد کردیم، این بود که اتحادیه چاپخانه‌داران تهران بر اساس صورت‌جلسه هیئت اجرایی برگزاری انتخابات  973 عضو دارد،‌ از طرف دیگر طبق قانون نظام صنفی اتحادیه‌های زیر هزار عضو باید هیئت مدیره پنج نفره و اتحادیه‌های بالای هزار عضو هیئت مدیره هفت نفره انتخاب کنند‌، این در حالی است که هیئت اجرایی انتخابات که در صورت‌جلسه‌های خود تعداد اعضا را 973 نفر عنوان کرده است،‌ با استناد به عدد درج شده در سایت ایرانیان اصناف که بالای هزار عضو بوده است،‌ اقدام به برگزاری انتخابات با هیئت مدیره هفت نفره کرده‌اند.
 
فرشی فرید در توضیح بیشتر گفت:‌ در حالی‌که در واقعیت اتحادیه  700 عضور دارد، چرا که در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات متعدد بیش از 200 عضو ما یا تغییر کاربری داده یا تعطیل کرده‌اند. انتقاد ما اینجاست که اگر این دوستان مبنا را سایت ایرانیان اصناف قرار داده‌اند، چرا در صورت‌جلسه ذکر کرده‌اند 973 عضو، اگر مبنا عدد صورت‌جلسه است چرا اقدام به برگزاری انتخابات هیئت مدیره هفت نفره کرده‌اند؟ اگر چنین تخلفی ثابت شود، احتمال ابطال انتخابات وجود دارد.
 
وی همچنین با اشاره به برخی کارشکنی‌ها در روز انتخابات یادآور شد:‌ در روز انتخابات ما قصد داشتیم بنری را در مقابل اتحادیه نصب کنیم،‌ اما هیئت اجرایی به ما گفتند که ممنوع است،‌ این در حالی بود که گروه مقابل یک بیلبورد شش متری بزرگ در کنار اتحادیه زده بودند. از طرف دیگر کاندیداهای گروه‌های مختلف در روز برگزاری و در حین برگزاری انتخابات در محل اخذ رأی فهرست‌های پیشنهادی خود را بین اعضا توزیع می‌کردند که این خلاف قانون است.  
 
این فعال صنعت چاپ افزود: هفته گذشته و پس از ثبت اعتراض ما‌، هیئت اجرایی وزارت صمت استان تهران جلسه‌ای برگزار کرد و ادعا کرد که هیچ تخلفی نداشته و طبق قانون همه موارد را درست انجام داده است،‌ ما پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به عدم حضور ما در جلسه هیئت نظارت بر انتخابات اصناف و حضور دبیر هیئت اجرایی انتخابات در این جلسه ما نتوانیم نسبت به اعتراض خود کاری از پیش ببریم، اما قطعاً دوباره اعتراض خواهیم کرد تا اعتراض به دیوان عالی کشور برود.
 
فرشی‌فرید در پاسخ به اینکه چرا در همان زمان برگزاری انتخابات نسبت به ایرادات وارده اعتراض نکردید، گفت: ما آن زمان اطلاعی نداشتیم،‌ البته آقای ابوالحسنی چندین بار به صورت شفاهی و مکتوب اعتراض کرد که هیئت مدیره هفت نفره نمی‌توانیم داشته باشیم، ولی کسی توجهی نکرد.
 
منبع:تسنیم