هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 21 آذر 1398
ساعت 23:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 تير 1398 ساعت 10:50 2019-7-21 10:50:25
شناسه خبر : 324019
حزب اسلامی النهضه در تونس اعلام کرد که رهبر این حزب رسماً برای شرکت در انتخابات پارلمانی، که در ماه اکتبر ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد، نامزد شده است.
حزب اسلامی النهضه در تونس اعلام کرد که رهبر این حزب رسماً برای شرکت در انتخابات پارلمانی، که در ماه اکتبر ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد، نامزد شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، حزب اسلامی النهضه در تونس، امروز ــ یکشنبه ــ اعلام کرد که «راشد الغنوشی» رهبر این حزب را برای ورود در انتخابات پارلمانی ماه اکتبر رسماً نامزد کرده است.
 
«عماد الخمیری» سخنگوی النهضه تصریح کرد؛ تصمیم بر نامزدی راشد الغنوشی در صدر فهرست این حزب با این هدف اتخاذ شده است که رهبران احزاب نقشی اساسی در این مرحله سرنوشت‌ساز از تاریخ انتقال دموکراسی در کشور ایفا می‌کنند.
 
نامزدی الغنوشی برای رقابت در انتخابات پارلمانی، که ماه اکتبر برگزار خواهد شد، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این‌که او در صورت پیروزی حزبش در این انتخابات، نقش مهمی در دوره بعدی چه‌بسا به‌عنوان رئیس‌جمهور یا رئیس پارلمان ایفا خواهد کرد، تقویت کرده است.
 
قرار است انتخابات پارلمانی در ششم اکتبر و انتخابات ریاست‌جمهوری در 17 نوامبر برگزار شود. این سومین انتخابات آزاد در تونس بعد از انقلاب 2011، که به حکومت «زین‌العابدین بن‌علی» رئیس‌جمهور اسبق پایان داد، خواهد بود.
 
انتظار می‌رود انتخابات پارلمانی شاهد رقابتی شدید میان احزاب تونسی، به‌ویژه حزب اسلامی النهضه و احزاب سکولار مانند «جنبش دموکراتیک»، «تحیا تونس»، «نداء تونس»، «حزب البدیل» و «الجبهة الشعبیه» (جبهه مردمی) باشد.
 
تونس به‌دلیل این‌که تنها کشوری است که بعد از انقلاب 2011 عملکرد خوبی در تدوین قانون اساسی جدید، برگزاری انتخابات آزاد و تقسیم قدرت میان اسلام‌گرایان و سکولارها دارد، مورد تحسین بسیاری طرف‌های خارجی قرار دارد.