هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 29 تير 1398 ساعت 16:20 2019-7-20 16:20:49
شناسه خبر : 323980
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی گفت: منع قانونی برای انتشار اسامی متخلفین ارزی وجود ندارد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی گفت: منع قانونی برای انتشار اسامی متخلفین ارزی وجود ندارد.
 
یحیی کمالی‌پور عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به اعلام اسامی 150 صادر کننده‌ کالا از سوی بانک مرکزی به قوه قضائیه  که ارز حاصل از  این فرآیند را بازنگردانده‌اند، گفت: لازم است که قوه قضائیه به پرونده این متخلفین رسیدگی کند.
 
وی افزود: در صورت تعلل و عدم برخورد مناسب با این متخلفین کمیسیون قضایی به عنوان کمیسیون تخصصی به مسئله ورود کرده و با دعوت از مسئولان قوه قضائیه به کاستی‌های احتمالی رسیدگی می‌کند.
 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با تاکید بر اینکه هیچ منع قانونی برای انتشار اسامی متخلفین ارزی وجود ندارد ، تصریح کرد:مگر  اینکه مصلحتی وجود داشته باشد و یا انتشار اسامی در روند رسیدگی به پرونده اختلال ایجاد کند که ممکن است به این دلایل اسامی متخلفین منتشر نشود.
 
نماینده مردم جیرفت در مجلس تاکید کرد: لازم است تا دستگاه‌های نظارتی و بانک مرکزی فعالیت صادر کنندگان را رصد کنند و در صورت بروز تخلف به آن رسیدگی کنند.
 
رئیس بانک مرکزی اخیرا اعلام کرد که صادر کننگانی که خواستار تخصیص کل ارزشان برای واردات هستند هنوز تعهدات 50 درصدی خود را انجام نداده‌اند بانک مرکزی فهرست 150 نفر از صادر کنندگانی که حدود 4 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات داشته‌اند و به کشور باز نگردانده‌اند به قوه قضائیه ارسال کرده است.
 
منبع:تسنیم