هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 24 آذر 1398
ساعت 12:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 29 تير 1398 ساعت 15:07 2019-7-20 15:07:00
شناسه خبر : 323970
یک رسانه غربی از نفوذ یک فرد روس ثروتمند مرتبط با کرملین به حزب محافظه کار انگلیس و کمک یک میلیون پوندی وی به حزب حاکم بریتانیا خبر داده است.
یک رسانه غربی از نفوذ یک فرد روس ثروتمند مرتبط با کرملین به حزب محافظه کار انگلیس و کمک یک میلیون پوندی وی به حزب حاکم بریتانیا خبر داده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، رویترز در گزارش خود می‌نویسد: «الکساندر تمرکو» از تاجران سلاح روسیه که با مقامات رده بالای کرملین در ارتباط است یکی از حامیان مالی اصلی حزب حاکم انگلیس یعنی حزب محافظه کار بوده و از دوستان نزدیک «بوریس جانسون» فردی که بیشترین شانس را برای نخست وزیر انگلیس دارد، محسوب می‌شود.
 
الکساندر تمرکو که روابط بسیار نزدیکی با وزارت دفاع روسیه و سرویس امنیتی این کشور در دهه ۱۹۹۰ داشته در هشت سال گذشته یک میلیون پوند به حزب محافظه کار انگلیس کمک مالی کرده است.
 
تمرکو در مصاحبه‌هایی که با رسانه‌های انگلیسی داشته به گرمی از روابط دوستانه خود با بوریس جانسون سخن گفته است.
 
این ثروتمند روس همچنین در مصاحبه‌های خود عنوان داشته زمانی که جانسون وزیر خارجه انگلیس بود، وی عصرها به دفتر او در پارلمان انگلیس می‌رفت و در بالکن این دفتر با جانسون مشغول خوردن مشروب می‌شدند.
 
انتشار این مطالب از سوی رویترز درحالی که کشورهای غربی حساسیت ویژه‌ای در خصوص روسیه داشته و این کشور را متهم به دخالت در انتخابات می‌کنند می‌تواند حاشیه‌هایی را برای جانسون به وجود بیاورد.