هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 مرداد 1398
ساعت 02:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 29 تير 1398 ساعت 11:31 2019-7-20 11:31:29
شناسه خبر : 323929
ناظران آگاه از ادامه اختلافات بین ایالات متحده و چین برای از سرگیری دور جدید مذاکرات تجاری خبر می‌دهند.
ناظران آگاه از ادامه اختلافات بین ایالات متحده و چین برای از سرگیری دور جدید مذاکرات تجاری خبر می‌دهند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از سوث چاینا مورنینگ پست، ناظران آگاه تاکید کردند که چین و آمریکا همچنان بر سر متن اصلی مذاکراتی برای از سرگیری گفتگوهای تجاری اختلاف نظر دارند. واشنگتن از پکن خواسته است تا علاوه بر وعده هایی که قبلا نسبت به عمل به آنها تعهد داده است، قول های جدیدی نیز به ایالات متحده بدهد.
 
بر اساس این گزارش مقام های ارشد تجاری دو کشور روز پنجشنبه برای دومین بار از زمانی که با از سرگیری مذاکرات توافق کرده اند، با یکدیگر گفتگوی تلفنی داشتند.
 
هنوز جزئیاتی درباره گفتگوهای مقام های ارشد تجاری آمریکا و چین منتشر نشده است. مذاکرات تجاری آمریکا و چین در اوایل ماه می با شکست روبرو شده و تاکنون تلاش ها برای از سرگیری این مذاکرات بی نتیجه بوده است.
 
آمریکا بارها چین را متهم کرده که به وعده های قبلی خود عمل نکرده است. پکن نیز اعلام کرده است که واشنگتن درخواست های بسیار زیاد و غیر منطقی دارد.
 
علی رغم آنکه روسای جمهور چین و آمریکا با آتش بس تجاری و از سرگیری مذاکرات در جریان نشست اوزاکا موافقت کردند ولی دو طرف هنوز نتوانسته اند بر سر متن اصلی مذاکرات آتی به توافق برسند. این مطلب را یک منبع آگاه آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرده است.
 
سندی که قرار است در مذاکرات تجاری آتی چین و آمریکا مورد گفتگو قرار گیرد، 150 صفحه است و شامل امتیازاتی است که به زعم واشنگتن، مقام های پکن حاضر شده اند به ایالات متحده بدهند. ولی پس از شکست مذاکرات در ماه می، مقام های آمریکایی مدعی شدند که چین در عمل به وعده های ناکام بوده است.
 
چین تا روز جمعه حاضر به تایید گفتگوی تلفنی مقام های ارشد تجاری دو کشور نشد و سرانجام اعلام کرد که دو طرف درباره چگونگی اجرای توافق روسای جمهور دو کشور و گام بعدی در مذاکرات تجاری، گفتگو کرده اند.
 
گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در اظهاراتی خواستار آن شده است که دو طرف برای حل و فصل اختلافات تجاری، تلاش کنند.