هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 29 تير 1398 ساعت 11:29 2019-7-20 11:29:00
شناسه خبر : 323926
معاون وزیر امور خارجه روسیه برای شرکت در نشست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و همچنین گفت‌وگو با مقامات بلندپایه کاراکاس درباره ادامه و تعمیق همکاری‌های دوجانبه، به ونزوئلا سفر کرده است.
معاون وزیر امور خارجه روسیه برای شرکت در نشست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و همچنین گفت‌وگو با مقامات بلندپایه کاراکاس درباره ادامه و تعمیق همکاری‌های دوجانبه، به ونزوئلا سفر کرده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز برای یک سفر دو روزه، انجام رایزنی‌های دوجانبه با مقامات کاراکاس و همچنین شرکت در نشست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد عازم ونزوئلا می شود.
 
ریابکوف در آستانه این سفر در گفت‌وگو با این خبرگزاری، یادآور شد که در جریان این سفر تماس‌های برنامه ریزی شده در تمامی سطوح، از جمله با رهبران ونزوئلا در نظر گرفته شده است. به گفته وی، علاوه بر آن، امکان گفت‌وگو با شرکت کنندگان دیگر در نشست ‌وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد نیز وجود دارد.
 
 پیش از این، "خورگه آریاس" وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز یادآور شده بود که معاون وزیر خارجه روسیه با او، معاونش و همچنین معاون رئیس جمهور این کشور و در صورت اجازه دادن وقت، با نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. آریاس تاکید کرد که این مذاکرات برای ادامه همکاری‌های نزدیک دو کشور ضروری است.
 
ریابکوف در آستانه سفر به ونزوئلا اعلام کرد که در جریان این رایزنی‌ها قرار است ابعاد مختلف همکاری‌های مسکو و کاراکاس مورد بررسی قرار بگیرد. از جمله این مسائل ادامه و تعمیق مشارکت راهبردی بین دو کشور، تحقق طرح ها در عرصه‌های مختلف و همچنین مسائل مهم دستور کار بین المللی نیز مورد تبادل نظر قرار خواهد گرفت. به گفته وی، از جمله این مسائل حضور متخصصان نظامی روسی در این کشور و جدول زمانی برای تماس‌های دو جانبه می‌باشد.
 
معاون وزیر خارجه روسیه از ارائه تفسیر خاصی درباره سفر احتمالی رئیس جمهوری ونزوئلا به روسیه که پیش از این، به گفته وزیر خارجه این کشور، ممکن است تا پایان سال جاری انجام شود خودداری کرد و تنها یادآور شد که تمامی تماس‌ها با مقامات بلندپایه ونزوئلا طبق توافق طرفین صورت خواهد گرفت.
 
ریابکوف همچنین اعلام کرد که روسیه در منطقی بودن شرکت این کشور در کنفرانس بین المللی درباره اوضاع ونزوئلا که قرار است در اوایل ماه آگوست در لیما، پایتخت پرو برگزار شود، تردید دارد.
 
دعوتنامه برای شرکت در این کنفرانس بین‌المللی علاوه بر روسیه، برای چین، کوبا ، ترکیه و برخی دیگر کشورها نیز ارسال شده است.