هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 29 تير 1398 ساعت 10:10
شنبه 29 تير 1398 09:26 ساعت
2019-7-20 10:10:29
شناسه خبر : 323911
هیأتی از حماس در دیدار با نخست‌وزیر لبنان درباره تصمیم اخیر وزارت کار این کشور و تأثیرات آن بر آوارگان فلسطینی بحث و تبادل‌نظر کرد.
هیأتی از حماس در دیدار با نخست‌وزیر لبنان درباره تصمیم اخیر وزارت کار این کشور و تأثیرات آن بر آوارگان فلسطینی بحث و تبادل‌نظر کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «عزت الرشق» عضو دفتر سیاسی حماس که به همراه هیأتی وارد لبنان شده، با «سعد الحریری» نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «صفا»، در این دیدار پیامدهای تصمیم وزارت کار لبنان بر کار آوارگان فلسطینی در لبنان مورد بررسی قرار گرفت.
 
بر اساس گزارش مذکور از دیگر اعضای این هیأت «اسامه حمدان» مسئول روابط بین‌المللی حماس، «علی برکه» عضو دفتر روابط عربی و اسلامی و «احمد عبدالهادی» نماینده حماس در لبنان بودند و «حسن منیمنه» رئیس کمیته لبنانی-فسطینی نیز در این دیدار حضور داشتند.
 
الرشق اعلام کرد، هیأت حماس با الحریری درباره روابط دوجانبه و تحولات مربوط به وضعیت فلسطینی و آوارگان فلسطینی در اردوگاه‌ها بحث و تبادل‌نظر شد.
 
وی بر موضع حماس در رد اسکان دائمی آوارگان فلسطینی تأکید کرد و افزود، سعد الحریری درخواست هیأت حماس را شنید و تأکید کرد، امور بر  عهده دولت لبنان است.
 
«کمیل ابوسلیمان» وزیر کار لبنان یک ماه به صاحبان مشاغل در لبنان فرصت داد تا تکلیف کارگران غیرقانونی خود را تعیین کنند؛ مهلتی که در نهم ژوئیه (هجدهم تیر ماه) به پایان رسید و اقدامات وزارت کار برای روشن شدن تکلیف این کارگران در دهم ژوئیه آغاز شد.
 
در واکنش به این اقدام، گروه‌های فلسطینی، آن را اجرای طرح «معامله قرن» آمریکا دانستند و گفتند، هم‌زمان با تلاش برخی طرف‌ها برای حذف حق بازگشت آوارگان فلسطین به کشورشان، وزیر کار دولت سعد الحریری، وضعیت را بر آنان سخت کرده است.
 
 «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد، موضوع تصمیم‌گیری درباره آوارگان فلسطینی در لبنان و مشکلات پیش آمده اخیر تمام شده است و وضعیت به حالت قبل برخواهد گشت.