هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 18 آذر 1398
ساعت 01:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 29 تير 1398 ساعت 09:47 2019-7-20 09:47:45
شناسه خبر : 323905
آمریکایی‌ها به کشورهای عربی اعلام کردند که بخش سیاسی طرح صلح ادعایی موسوم به «معامله قرن» شامل امتیازدهی‌هایی از سوی اسرائیل است که جزئیات آن تا پایان ماه نوامبر و بعد از انتخابات این رژیم اعلام می‌شود.
آمریکایی‌ها به کشورهای عربی اعلام کردند که بخش سیاسی طرح صلح ادعایی موسوم به «معامله قرن» شامل امتیازدهی‌هایی از سوی اسرائیل است که جزئیات آن تا پایان ماه نوامبر و بعد از انتخابات این رژیم اعلام می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رای‌الیوم، منابع دیپلماتیک اروپایی به پایتخت‌های برخی کشورهای عربی اطلاع دادند که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تا پایان ماه سپتامبر طرح ویژه خود درباره روند سیاسیِ طرح موسوم به «معامله قرن» را حفظ می‌کند.
 
پایتخت این کشورهای عربی، از جمله قاهره و امان، تصور می‌‌کنند که دولت آمریکا در حال حاضر روند سیاسی برای «معامله قرن» را پس از نشست بحرین ندارد و این طرح سیاسی با طرح روند اقتصادی مطرح‌شده در کنفرانس بحرین هماهنگ نیست.
 
طبق اطلاعات رسیده، آمریکایی‌ها می‌خواهند سند ویژه‌ای ارائه دهند که سطح امتیازدهی‌های سیاسی لازم از سوی اسرائیل درخصوص این پرونده و قضیه را توضیح دهد تا افکار عمومی طی چهار هفته آینده به سطحی از پختگی برسد.
 
احتمال می‌رود یکی از اعضای تیم «جرد کوشنر» مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا درباره «پیشنهادهای سیاسی» معامله ترامپ، که قرار است برای همگان عادلانه و منصفانه باشد، سخن بگوید ولی این پیشنهادها فعلا بی‌سر و صدا و محرمانه پخته شوند.
 
آمریکایی‌ها بر این باورند که پیشنهادهای سیاسی بایستی پخته و ارائه شوند تا برای همگان قانع‌کننده باشد.
 
برخی کشورهای عربی، از جمله مصر و اردن، عدم وجود یک روند سیاسی در طرح صلح پیشنهادی کوشنر و ترامپ را زیر سوال برده‌اند.
 
با توجه به اخبار درز شده و پیام‌های غیرعلنی به مسئولانی در اردن و مصر، طرف آمریکایی می‌گوید بخش سیاسی از تمهیدات کوشنر در انتظار مرحله‌ای بعد از یکسره شدن آینده دولت اسرائیل و نتایج انتخابات آتی این رژیم در ماه سپتامبر است.
 
همچنین به نظر می‌رسد اولویت‌های مربوط به پرونده ایران، از دیگر عواملی است که در تاخیر( اعلام بخش سیاسی معامله قرن) نقش داشته است به‌ویژه این‌که استراتژی مقابله با نفوذ ایران در کشورهای منطقه، به جای رویارویی مستقیم و درگیری نظامی با آن تقویت شده است.
 
این پیام‌ها نشان می‌ده که استراتژی مربوط به ایران در حال حاضر اولویت است و روند «معامله قرن» تا ماه نوامبر آینده ادامه خواهد یافت.