هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 21:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 27 تير 1398 ساعت 12:03
پنجشنبه 27 تير 1398 11:48 ساعت
2019-7-18 12:03:11
شناسه خبر : 323806
اعضای مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه برای سومین بار در تصویب «بندهای استیضاح» علیه رئیس‌جمهور آمریکا ناکام ماند.
اعضای مجلس نمایندگان آمریکا بامداد پنجشنبه برای سومین بار در تصویب «بندهای استیضاح» علیه رئیس‌جمهور آمریکا ناکام ماند.
 
مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت کرسی‌های آن در اختیار قانونگذاران حزب دموکرات قرار دارد بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) یکبار دیگر در آغاز روند استیضاح علیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ناکام ماند.
 
رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با ۳۳۲ رأی مخالف در برابر ۹۵ رأی موافق با تصویب قطعنامه موسوم به «بندهای استیضاح» علیه ترامپ مخالفت کردند.
 
قطعنامه «بندهای استیضاح» طرحی است که به منظور اعلام جرم علیه یک مقام دولتی و آغاز روند استیضاح علیه او صورت می‌گیرد. صدور این قطعنامه به متهم کردن رسمی شخص در یک پرونده کیفری شباهت دارد.
 
قطعنامه‌ جدید را «ال گرین»، نماینده دموکرات آمریکایی یک روز بعد از آن ارائه کرد که مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای را در محکومیت توئیت‌های نژادپرستانه ترامپ علیه چهار نماینده زن کنگره به تصویب رساند.
 
او در مصاحبه‌ای قبل از رأی‌گیری گفت که تصویب قطعنامه روز سه‌شنبه برای محکوم کردن اظهارات نژادپرستانه ترامپ بوده و قطعنامه استیضاح برای تنبیه او ارائه شده است. وی گفت: «لازم است رئیس‌جمهور را تنبیه کنیم و استیضاح راهی است که می‌توان او را تنبیه کرد و بعد، پرونده برای محاکمه به سنا می‌رود. ما باید این رئیس‌جمهور را به خاطر جزم‌اندیشی‌اش استیضاح کنیم.»
 
ال‌گرین پیش از این دو بار دیگر هم برای استیضاح ترامپ تلاش کرده است. در رأی‌گیری اول که دسامبر ۲۰۱۷ برگزار شد ۵۸ نماینده دموکرات با او موافقت کردند. در رأی‌گیری دوم در ژانویه ۲۰۱۸ شمار نماینده‌های موافق با او به ۶۶ نفر افزایش یافت.
 
در قطعنامه جدیدی که ال گرین تنظیم کرده عنوان شده ترامپ به دلیل نفرتی که از آمریکایی‌های جدید و افراد رنگین‌پوست دارد برای ریاست‌جمهوری آمریکا مناسب نیست.
 
ترامپ بعد از شکست این رأی‌گیری در توئیتر نوشت: «مجلس نمایندگان آمریکا همین الان با قاطعیت آرا به ابطال قطعنامه استیضاح رأی داد. این احتمالاً مضحک‌ترین و وقت‌گیرترین پروژه‌ای بوده که تا کنون مجبور به کار کردن روی آن بوده‌ام. استیضاح رئیس‌جمهورتان که بزرگترین شکوفایی اقتصادی در تاریخ کشورمان را رقم زده، بهترین ارقام تولید شغل را دارد، بالاترین کاهش مالیات را ایجاد کرده، ارتش را بازسازی کرده و کارهای بسیار بیشتری انجام داده تمام شده است. نباید اجازه داد این اتفاق هیچ‌وقت برای یک رئیس‌جمهور دیگر آمریکا رخ دهد.
 
منبع: فارس