هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 27 تير 1398 ساعت 11:05
پنجشنبه 27 تير 1398 10:47 ساعت
2019-7-18 11:05:44
شناسه خبر : 323780
تعدادی از وزرای کابینه انگلیس تهدید کرده‌اند، در صورتی که نخست وزیر جدید قصد تعلیق پارلمان در روند برگزیت را داشته باشد، از سمت خود استعفا خواهند کرد.
تعدادی از وزرای کابینه انگلیس تهدید کرده‌اند، در صورتی که نخست وزیر جدید قصد تعلیق پارلمان در روند برگزیت را داشته باشد، از سمت خود استعفا خواهند کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سردبیر سیاسی شبکه بی بی سی فاش کرده است که تعدادی از اعضای کابینه انگلیس قصد دارند در مخالفت با اقدام احتمالی نخست وزیر بعدی این کشور در تعلیق پارلمان، امروز پنجشنبه از سمت خود کناره گیری کنند.
 
این در شرایطی است که برخی گمانه زنی ها نشان می دهد بوریس جانسون نامزد پیشتاز نخست وزیری انگلیس قصد دارد به منظور جلوگیری از دخالت پارلمان در روند برگزیت، خواستار تعلیق روند فعالیت پارلمان شود.
 
 
نیکولاس وات سردبیر سیاسی بی بی سی در این باره توئیت کرد: "از برخی از وزرای کابینه شنیده‌ام که به طور جدی گزینه استعفا را برای جلوگیری از اقدام نخست وزیر بعدی در تعلیق پارلمان مد نظر قرار داده‌اند. البته هنوز هیچ تصمیم نهایی در این باره اتخاذ نشده است."
 
اگر نخست وزیر جدید انگلیس بخواهد این کشور را در تاریخ 31 اکتبر بدون دستیابی به توافق نهایی برگزیت، از اتحادیه اروپا خارج کند، پارلمان می تواند مانع انجام چنین کاری شود و نخست وزیر مجبور است تا برای از بین بردن این مانع بزرگ، پارلمان را تعلیق کند.
 
خبر دیگر از تحولات برگزیت آنکه، بوریس جانسون که بیشترین شانس را برای نخست وزیری انگلیس دارد، روز چهارشنبه حاضر به اظهار نظر در این باره نشده است که آیا وی به دنبال تعطیلی و تعلیق پارلمان برای تسهیل روند برگزیت بدون توافق است یا نه.
 
وی در مصاحبه با اسکای نیوز تاکید کرد: طرح احتمالی تعلیق پارلمان من را راضی خواهد کرد.
 
طرح تعلیق پارلمان به این معناست که نمایندگان دو هفته زودتر از موعد قانونی مجبور به رفتن به خانه های خودشان خواهند شد و پارلمان انگلیس تعطیل می شود. این اقدام مانع از آن خواهد شد تا نمایندگان پارلمان بخواهند جلوی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را بدون توافق بگیرند.
 
در حالی که قرار است نخست وزیر بعدی و رهبر جدید حزب محافظه کار سه شنبه آینده معرفی شود، پیش بینی ها نشان می دهد که بوریس جانسون بخت و شانس بیشتری نسبت به جرمی هانت وزیر خارجه فعلی برای احراز این پست دارد.
 
موضوع دیگری که در محافل سیاسی انگلیس به شدت بحث آن جریان دارد، مساله برگزاری انتخابات سراسری این کشور است. بوریس جانسون قصد دارد پیش از برگزاری هر گونه انتخابات جدید در انگلیس، این کشور به طور کامل روند برگزیت را سپری کرده باشد و به طور کامل از اتحادیه اروپا خارج شود.
 
انتخابات بعدی انگلیس قرار است 2022 میلادی برگزار شود ولی برخی رسانه های خبری پیش از این ازتمایل جانسون برای برگزاری انتخابات در تابستان 2020 خبر داده اند.
 
جانسون در مصاحبه با شبکه آی تی وی گفت: ما باید قبل از برگزاری انتخابات بعدی، از اتحادیه اروپا خارج شده باشیم.