هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 28 بهمن 1398
ساعت 15:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 27 تير 1398 ساعت 10:55
پنجشنبه 27 تير 1398 10:46 ساعت
2019-7-18 10:55:18
شناسه خبر : 323769
وزارت دفاع آمریکا با اعزام 2100 نظامی دیگر به مرزهای این کشور با مکزیک موافقت کرد.
وزارت دفاع آمریکا با اعزام 2100 نظامی دیگر به مرزهای این کشور با مکزیک موافقت کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) شامگاه چهارشنبه به وقت تهران اعلام کرد که با درخواست اعزام 2100 پرسنل نظامی به مرز با مکزیک و در راستای حمایت از طرح مهاجرتی رئیس جمهور این کشور موافقت کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری «رویترز» سرگرد «کریس میچل» سخنگوی پنتاگون گفت که «مارک اسپر» وزیر دفاع موقت آمریکا سه شنبه شب اعزام نیروهای بیشتر به مرز با مکزیک را تصویب کرد. در حال حاضر حدود 4500 پرسنل نظامی ملی در مرز با مکزیک حضور دارند.
 
به نوشته این منبع خبری، این افراد قرار است در بخش‌های لجستیکی و نظارت هوایی به نیروهای موجود یاری رسانند.
 
بر اساس این گزارش، چندی قبل تنش میان آمریکا و مکزیک بر سر مسئله مهاجرت شدت گرفت و به همین دلیل هیأتی به ریاست «مارسلو ابرارد» وزیر امور خارجه مکزیک وارد آمریکا شد تا مذاکره درباره بحران هجوم پناهجویان به ایالت‌های جنوبی آمریکا را آغاز کند. (جزئیات بیشتر)
 
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز این اواخر تهدید کرد که آماده است تا اگر نیاز شود مرزهای جنوبی ایالات متحده با مکزیک را به‌طور کامل ببندد.
 
ترامپ با بیان اینکه بازداشت هزاران نفر توسط دولت مکزیک باعث تغییر قابل توجه در وضعیت مهاجران غیرقانونی شده،گفت: «هنوز آماده‌ایم اگر نیاز شود مرز (با مکزیک) را به‌طور کامل ببندیم.»
 
دو هفته قبل نیز وزارت امنیت داخلی آمریکا از پنتاگون درخواست کرد که به منظور کمک به نیروهای مرزبانی این کشور، هزار نظامی دیگر به مرز مکزیک اعزام کند. (جزئیات بیشتر)
 
رئیس‌جمهور آمریکا که از زمان مبارزات انتخاباتی بارها بر لزوم ساخت دیوار مرزی با مکزیک تاکید کرده بود، چندی قبل از احتمال استقرار ارتش آمریکا در مشترک دو کشور خبر داد. علی‌‌رغم ادعاهای ترامپ علیه مکزیک، مقام‌های این کشور همواره اعلام کرده‌اند تا حد امکان مانع از ورود غیرقانونی مهاجران به خاک آمریکا شده‌اند.