هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 23 بهمن 1398
ساعت 01:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 27 تير 1398 ساعت 10:37
پنجشنبه 27 تير 1398 10:28 ساعت
2019-7-18 10:37:40
شناسه خبر : 323766
وزیران خارجه آمریکا و بحرین طی دیدار، درباره امنیت دریانوردی و پرونده ایران گفت‌وگو کردند.
وزیران خارجه آمریکا و بحرین طی دیدار، درباره امنیت دریانوردی و پرونده ایران گفت‌وگو کردند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روسیا الیوم، در پی افزایش تنش‌ها در منطقه خلیج‌فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، روز گذشته با «خالد بن احمد آل خلیفه» همتای بحرینی‌اش درباره امنیت دریانوردی و پرونده ایران گفت‌وگو کرده است.
 
پامپئو، این موضوع را شب گذشته در صفحه کاربری خود اعلام کرد و نوشت: «با خالد بن احمد آل خلیفه برای رایزنی درباره امنیت دریایی، رویارویی با فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران و پیشبرد آزادی مذهبی گفت‌وگو کرد.»
 
وزیر خارجه آمریکا افزود، ایالات متحده از بحرین «به دلیل شراکت قوی و مستمر و تلاش‌ها برای پیشبرد صلح و شکوفایی» سپاسگزار است.
 
همچنین روز گذشته خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه، که به آمریکا سفر کرده است با «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا و سناتور «جیم ریچ» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای این کشور دیدار کرد. در این دیدارها درباره روابط دوجانبه و تقویت همکاری های مشترک در زمینه‌های مختلف بحث و تبادل نظر شد.
 
روز گذشته «برایان هوک» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران طی نطقی در جلسه اندیشکده آمریکا «شورای آتلانتیک» اعلام کرد که بحرین طی هفته‌های آینده نشستی بین‌المللی برای رایزنی درباره امنیت دریانوردی در منطقه خلیج‌فارس را میزبانی خواهد کرد.
 
هوک طی سخنرانی در این جلسه، که وزیر خارجه بحرین نیز در آن حضور داشت، اظهار داشت که این کنفرانس مذکور ادامه کنفرانس ورشو است که فوریه گذشته برای رایزنی درباره «تهدید ایران» برگزار شد.
 
این دیپلمات آمریکایی افزود، از تمامی 65 کشوری که در کنفرانس ورشو مشارکت داشتند برای حضور در کنفرانس بین‌المللی امنیت دریانوردی در بحرین دعوت به عمل خواهد آمد.
 
برایان هوک همچنین خاطرنشان کرد که ایالات متحده خواهان مشارکت بسیاری از کشورهای منطقه خاورمیانه در طرح آمریکایی برای تامین امنیت دریانوردی در خلیج‌فارس است.
 
پیشتر آمریکا اعلام کرده بود که به دنبال ایجاد ائتلافی بین‌المللی برای اسکورت نظامی کشتی‌های تجاری در تنگه‌های هرمز و باب المندب است.
 
برایان هوک همچنین اعلام کرده است که آمریکا قصد دارد طی هفته آینده دیپلمات‌های خارجی مستقر در واشنگتن را در جریان اقدامات جدید خود برای تامین امنیت کشتیرانی در خاورمیانه قرار دهد. به گفته او، فرماندهی مرکزی ایالات متحده بر روی طرحی با هدف خنثی کردن تهدیدها علیه کشتیرانی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان کار می‌کند.