هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 17 بهمن 1398
ساعت 06:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 تير 1398 ساعت 16:40
چهارشنبه 26 تير 1398 15:45 ساعت
2019-7-17 16:40:32
شناسه خبر : 323741
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به اعتراضات آوارگان فلسطینی در لبنان واکنش نشان داد.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به اعتراضات آوارگان فلسطینی در لبنان واکنش نشان داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از شبکه المیادین، ابومازن امروز چهارشنبه گفت ما هرگونه اشکال تنش با برادران لبنانی راه رد می‌کنیم و راه حل تنها از راه گفت‌وگو به دست می‌آید.
 
وی افزود مسائلی وجود دارد که مستلزم گفت‌وگوی فوری با برادران لبنانی است و ما تنش آفرینی را از سوی هر طرفی که باشد، رد می کنیم.
 
ساکنان اردوگاه‌ها و مناطق فلسطینی‌نشین در جنوب لبنان در اقدامی بی‌سابقه دست به اعتصاب زده و کالاهای لبنانی را در اعتراض به تصمیم کمیل ابوسلیمان وزیر کار این کشور در گرفتن مجوز اشتغال از کارگران خارجی از جمله آوارگان فلسطینی تحریم کردند.
 
آوارگان فلسطینی از دیروز دور جدیدی از فشارها ضد دولت لبنان و وزارت کار این کشور را آغاز کرده اند تا آنها را مجبور به عقب نشینی از طرح موضوع مبارزه با کارگران غیر قانونی خارجی کنند، با این وجود کمیل ابو سلیمان وزیر کار لبنان واکنش فلسطینی‌ها را عجیب و نامفهوم دانسته و آن را بی‌معنی خواند.
 
روزنامه الاخبار لبنان نوشت که در همین رابطه از اولین ساعات بامداد دیروز، ورودی اصلی اردوگاه‌ها در صور و صیدا با لاستیک‌های به آتش کشیده خودروها مسدود شد و تجمعات گسترده ضد قانون وزارت کار لبنان برای مبارزه با کارگران خارجی آغاز شد.