هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 بهمن 1398
ساعت 21:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 تير 1398 ساعت 16:07
چهارشنبه 26 تير 1398 15:41 ساعت
2019-7-17 16:07:43
شناسه خبر : 323733
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در سه ماهه گذشته از مرزهای شرق کشور ۲۳ تن موادمخدر کشف و جلوی ورود آن به داخل کشور گرفته شد.
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در سه ماهه گذشته از مرزهای شرق کشور ۲۳ تن موادمخدر کشف و جلوی ورود آن به داخل کشور گرفته شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سردار قاسم رضایی ظهر امروز در نشست خبری اظهارداشت: اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از مرزهای شرق کشور انجام شده است. در سه ماهه نخست امسال 23 تن مواد مخدر در مرزهای شرقی کشور کشف شد.
 
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه کشف موادمخدر از مبادی ورودی مرز نبوده است، گفت: اغلب این مواد در مسیرهای صعب‌العبور و دره‌ها کشف شده است. در 24 ساعت گذشته نیز در موقعیت‌های مختلف مانند درگیری و غیره 1.5 تن انواع مواد مخدر کشف شد.
 
سردار رضایی مبارزه با قاچاق در سال رونق تولید را از اولویت‌های مهم مرزبانی دانست و بیان داشت: بسترهای لازم برای مبارزه با ‌قاچاق کالا و ارز در سالی که مزین به رونق تولید بوده، ایجاد شده است. اغلب موضوعات‌ ما در این حوزه کالاهای اساسی است و در برخی از کالاها در شرایط مختلف تا 6 برابر افزایش کشفیات داشتیم.
 
وی با تاکید بر اینکه قاچاق مخل امنیت اقتصادی است، خاطرنشان کرد: در مرزهای شمال غرب با افرادی که به مرزها تجاوز می‌کنند و یا خروج غیرمجاز و غیرقانونی دارند، مقابله می‌کنیم. در برابر این مقابله، برخی افراد آگاهانه و یا مغرضانه و یا از روی ناآگاهی شایعه می‌کنند که مرزبانی با کوله‌بری مقابله می‌کند.
 
فرمانده مرزبانی ناجا افزود: کوله‌بری تعریف خاصی دارد و این افراد از مسیر خاص عبور می‌کنند در صورتی که افراد متجاوز با حمل اسلحه و مهمات قصد خروج، تجاوز و یا حمل مشروبات الکی را دارند. برای ما قانون‌ ملاک است و وظیفه داریم قانون را اجرا کنیم.
 
وی درباره اقدامات انجام شده برای مبارزه با قاچاق کالا از طریق دریا بیان داشت: آموزش‌های لازم به مردم مرزنشین برای جلوگیری از قاچاق کالا و قوانین مرزی داده شده که سبب کاهش قاچاق کالا در مرزها شده است.
 
سردار رضایی در مورد کشف 191 قبضه اسلحه در گلستان خاطرنشان کرد: آنچه در گلستان به عنوان اسلحه کشف شد، اسلحه غیرمجاز شکاری بود که برای فروش به شکارچیان ‌حمل شده بود. کشفیات این اسلحه ریشه امنیتی نداشت و از مرزهای استان گلستان وارد نشده بود بلکه از غرب کشور وارد این استان شده است.
 
فرمانده مرزبانی ناجا درباره اقدامات انجام شده برای انسداد مرزی گفت: در دهه گذشته در حوزه انسداد مرزی در جنوب شرق فعالیت‌های خوبی انجام شده بود. بخشی از این انسدادها با همکاری سپاه صورت گرفته است امسال در تعامل با پاکستان مبادی مختلفی که پاکستان و یا از نظر ما مورد تهدید بود، بسته شد. در مرز ترکیه نیز با همکاری این کشور اقدامات خوبی در حوزه انسداد مرزی انجام شده است.