هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 بهمن 1398
ساعت 08:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 تير 1398 ساعت 15:00 2019-7-17 15:00:48
شناسه خبر : 323722
سفیر انگلیس در ایران تاکید کرد: خلاف آنچه برخی رسانه‌ها القاء کرده اند سطح کلی نیروهای ما در منطقه افزایش نمی‌یابد.
 سفیر انگلیس در ایران تاکید کرد: خلاف آنچه برخی رسانه‌ها القاء کرده اند سطح کلی نیروهای ما در منطقه افزایش نمی‌یابد.
 
«راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران عصر امروز چهارشنبه با بازنشر یادداشت وزارت دفاع این کشور، در حساب توییتری خود نوشت: یادداشت منتشر شده نشان می‌دهد کشتی‌هایی که عازم خلیج فارس هستند مطابق یک رویه چرخشی مشخص جایگزین کشتی‌های دیگر می‌شوند. بنابراین، سطح کلی نیروهای ما در منطقه - بر خلاف آنچه برخی رسانه‌ها القاء کرده‌اند- افزایش نمی‌یابد.
 
وزارت دفاع انگلیس در روزهای گذشته اعلام کرده بود که نیروی دریایی این کشور در اوایل ماه سپتامبر (شهریور) سومین ناوجنگی کشتی جنگی اچ‌ام‌اس کنت (HMS Kent) را به آب‌های خلیج فارس اعزام می‌کند.
 
در این راستا، سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس روز گذشته درباره اعزام سومین کشتی جنگی و یک نفتکش این کشور به خلیج فارس گفته بود: ما حضور دائمی در منطقه داریم.
 
شبکه خبری «اسکای‌نیوز» نیز به نقل از وزارت دفاع انگلیس مدعی شد: اعزام ناوهای جنگی به منطقه خلیج فارس در راستای یک برنامه‌ریزی و عملیات طولانی مدت انگلیس با عنوان «Kipion» در این منطقه است و هیچ ارتباطی با تنش کنونی انگلیس با ایران ندارد.
 
این شبکه افزود: ایران این اقدام انگلیس را به عنوان رفتاری تنش‌آمیز تلقی خواهد کرد اما وزارت دفاع قطعاً می‌گوید که اعزام ناوهای جنگی در راستای یک طرح برنامه‌ریزی شده صورت می‌گیرد.
 
نیروی دریایی انگلیس علاوه بر ناوچه مونتروز، چهار کشتی مین‌روب و یک کشتی نظامی کمکی در آب‌های غرب آسیا دارد.
 
منبع:ایرنا