هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 5 اسفند 1398
ساعت 05:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 تير 1398 ساعت 14:40
چهارشنبه 26 تير 1398 14:35 ساعت
2019-7-17 14:40:37
شناسه خبر : 323713
وزیر خارجه پاکستان گفت که همکاری اسلام‌آباد برای کمک به گفت‌وگوهای صلح افغانستان به بهبود روابط پاکستان و آمریکا منجر شده است.
وزیر خارجه پاکستان گفت که همکاری اسلام‌آباد برای کمک به گفت‌وگوهای صلح افغانستان به بهبود روابط پاکستان و آمریکا منجر شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان اظهارداشت که همکاری این کشور برای تسهیل گفت‌وگوهای صلح بین آمریکا و طالبان برای پایان دادن به جنگ افغانستان به «گرم شدن تدریجی» روابط آشفته دو کشور منجر شده است.
 
قریشی این اظهارات را مطرح کرد که «عمران خان» نخست وزیر پاکستان چند روز آینده برای دیدار با دونالد ترامپ عازم واشنگتن می‌شود.
 
به گزارش «صدای آمریکا»، وزیر خارجه پاکستان در سمیناری گفت: سفر عمران خان به آمریکا با هدف ایجاد روابط دوجانبه گسترده‌تر صورت می‌گیرد.
 
وی افزود که بخش مهمی از دیدار عمران خان با ترامپ در 22 جولای موضوع روند صلح افغانستان است.
 
قریشی ادامه داد که نزدیک شدن سیاست‌های پاکستان و آمریکا درباره افغانستان سبب افزایش امیدها برای پایان دادن به بحران افغانستان شده است.
 
وزیرخارجه پاکستان تاکید کرد که کشورش نقش تسهیل کننده خود را از روی «حسن نیت» و «مسئولیت مشترک» برای بهبود امنیت صلح و امنیت انجام می‌دهد.
 
این در حالی است که مقامات افغان بارها پاکستان را به کارشکنی و عدم صداقت در روند صلح متهم کرده‌اند.
 
از سوی دیگر برخی کارشناسان نیز ابراز نگرانی می‌کنند که پاکستان به دلیل تنش‌هایی که با هند دارد سبب کنار گذاشته شدن این کشور تاثیرگذار از روند صلح افغانستان شده است.